Christine McVie nie żyje. Wokalistka Fleetwood Mac zmarła w wieku 79 lat.

Christine McVie znana z zespołu Fleetwood Mac zmarła w wieku 79 lat. „Byliśmy szczęściarzami, że była w naszym życiu” – napisali muzycy Fleetwood Mac w oświadczeniu na wieść o jej śmierci.

Fleetwood Mac – brytyjsko-amerykański zespół rockowy, powstały w 1967 roku z inicjatywy gitarzystów Petera Greena i Jeremy’ego Spencera oraz perkusisty Micka Fleetwooda. Grupa sprzedała ponad 100 milionów płyt na całym świecie, co czyni jej albumy i utwory jednymi z najchętniej kupowanych. W 1998 najważniejsi członkowie zespołu zostali włączeni do Rock and Roll Hall of Fame, oraz otrzymali nagrodę BRIT za wybitne osiągnięcia muzyczne. Do największych przebojów należą utwory „Little Lies”, „Everywhere”, „Don’t Stop”, „Say You Love Me” i „Songbird”.

Rodzina Christine McVie poinfromowała, że wokalistka zmarła po krótkim pobycie w szpitalu otoczona najbliższymi.

Christine McVie dołączyła do Fleetwood Mac w 1970 roku (wcześniej występowała w Chicken Shack). Dwa lata wcześniej wyszła za basistę Johna McVie.

Jedenasty studyjny album Fleetwood Mac „Rumours” był zainspirowany rozpadem małżeństwa wokalistki oraz jeszcze jednej pary w zespole: Lindseya Buckinghama (gitara) i Stevie Nicks (wokal). Wydawnictwo to sprzedało się w nakładzie ponad 45 milionów egzemplarzy.

Christine wydała trzy solowe albumy: Christine Perfect (1970), Christine McVie (1984), In The Meantime (2004) oraz nagrana z Lindsey Buckinghamem Lindsey Buckingham Christine McVie (2017). W nagraniu tej ostatniej wzięli udział inni muzycy Fleetwood Mac: John McVie i Mick Fleetwood.

W czerwcu 2022 ukazała się kompilacja „Songbird (A Solo Collection)” zawierająca wcześniej niepublikowane nagrania. Christine wróciła do Fleetwood Mac w 2014 roku, a 5 lat później wzięła udział w jubileuszowej trasie koncertowej zespołu.

Prywatnie Christine była związana z Dennisem Wilsonem z Beach Boys w latach 1979 – 1982 (po rozpadzie małżeństwa z Johnem McVie). W 1986 roku wyszła za mąż ponownie za klawiszowca Eddy’ego Quintele, który współtworzył piosenki dla Fleetwood Mac w latach 1987-97. Para rozeszła się w 2003 roku, a Quintea zmarł w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *