Closterkeller na koncercie w Krakowie [ZDJĘCIA]

Grupa Closterkeller wystąpiła po raz pierwszy w klubie Gwarek w Krakowie. Gwiazdę wspierał zespół The Kroach.

Koncert Closterkeller otworzyła polska grupa The Kroach, grająca muzykę z pogranicza gatunków metalcore, progressive, heavy metal. Dynamiczny, choć krótki, 40-to minutowy set rozgrzał przybyłą publiczność i przygotował ją na gwiazdę wieczoru.

Closterkeller zagrał w Krakowie

Closterkeller to legenda, której nie trzeba przedstawiać! Jeden z pierwszych przedstawicieli nurtu gotyckiego rocka na polskiej scenie. Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i urzekającą charyzmą.

Koncert w klubie Gwarek był niejako przedłużeniem trasy koncertowej z jesieni 2022, kiedy to emocjonalna i uwielbiana (zwłaszcza przez starszych fanów) płyta „Blue” zespołu Closterkeller obchodziła swoje 30-lecie. Z obecnego składu w tworzeniu „Blue” brało udział dwoje muzyków: wokalistka i klawiszowiec, basista dołączył do grupy wkrótce po nagraniu albumu. Natomiast nie było jeszcze na świecie dwóch pozostałych członków grupy! I właśnie w takim dwupokoleniowym, doskonale łączącym młodość i doświadczenie składzie zespół wykonuje utwory z płyty „Blue” plus solidną dawkę późniejszych, znanych i pięknych utworów. Należy odnotować, że podczas tego koncertu Closterkeller wsparł perkusista Jakub Oleszczuk, wypożyczony z The Kroach.

W czasie występu Anja Orthodox zapowiedziała nową, tegoroczną trasę koncertową zespołu, podczas której do setlisty wejdą najbardziej znane i ulubione przez nią utwory.

Lekko ponad setka fanów bawiła się doskonale. Nawet najbardziej oporne jednostki łatwo uległy magii muzyki Closterkeller. Oby więcej takich koncertów w Gwarku!

Closterkeller

The Kroach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *