Closterkeller – szczegóły jesiennej trasy koncertowej Abracadabra Tour 2024

Closterkeller każdej jesieni wyrusza w trasę Abracadabra Tour. Krakowski koncert w ramach tej trasy w tym roku wypada dokładnie 1 listopada, czyli we Wszystkich Świętych. Z tej okazji koncert ten nosić będzie nazwę „Trupoteka”.

Closterkeller jak co roku wyrusza w trasę koncertową „Abracadabra Tour”. Tym razem usłyszymy trochę nowego materiału przygotowywanego na najnowszy album grupy. Koncert w Krakowie w tym roku jest planowany w dość specyficznym terminie – 1 listopada i dlatego będzie nosić nazwę „Trupoteka„.

Zobacz także: Artrokeller na Castle Party 2024. Niezapomniany występ Medeah

Poza próbką nowego materiału fani Closterkeller usłyszą najlepsze, najważniejsze i najbardziej lubiane utwory z wcześniejszych płyt.

Closterkeller – Abracadabra Tour 2024 – szczegóły trasy koncertowej. Daty, miejsca, bilety

Rozpiska trasy Abracadabra Tour 2024:

  • 04.10 Szczytno, klub muzyczny Agaton 2
  • 05.10 Ełk, Ełckie Centrum Kultury
  • 06.10 Białystok, klub muzyczny Sześcian
  • 11.10 Lublin, Fabryka kultury Zgrzyt
  • 18.10 Warszawa, Proxima
  • 19.10 Chojnice, Browar Gościniec
  • 20.10 Toruń, Kombinat Kultury
  • 25.10 Wrocław, Sala Witrażowa
  • 26.10 Wschowa, Zamek we Wschowie
  • 27.10 Poznań, Tama
  • 01.11 Kraków, klub Zaścianek (Trupoteka)
  • 02.11 Rzeszów, Pod Palmą
  • 03.11 Przemyśl, Pub Niedźwiadek
  • 08.11 Opole, Wyjście Awaryjne
  • 09.11 Bielsko-Biała, Rudeboy
  • 10.11 Zabrze, CK Wiatrak
  • 11.11 Łódź, Wooltura
  • 15.11 Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury
  • 16.11 Kłodawa Gorzowska, Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie
  • 17.11 Zielona Góra, Kawon, Piwnica Artystyczna
  • 22.11 Żnin, Żniński Dom Kultury
  • 23.11 Koszalin – Festiwal Generacja
  • 24.11 Gdynia, Klub muzyczny Ucho
  • 29.11 Olsztyn, Scena Zgrzyt

Znane są też supporty przed Closterkeller. W Szczytnie występ Closterkellera poprzedzi grupa Hiroszyma. Ełk, Białystok – supportem będzie Solitary. Lublin, Toruń, Bielsko-Biała, Zabrze i Łódź – Decadent Fun Club. Warszawa – dodatkowo Caro Mane. Warszawa (drugi), Wrocław, Wschowa, Poznań, Kraków, Rzeszów, Przemyśl, Opole, Zabrze (drugi), Gniezno, Kłodawa (drugi), Zielona Góra – Projekt Artrosis. Kłodawa – Witchen. Żnin, Gdynia, Olsztyn – State of Mind.

Bilety na powyższe koncerty w cenie od 65 zł już są w sprzedaży w sieciach Biletomat.pl, Biletyna (tylko Ełk)

Bilety na koncert w Krakowie dostępne są już w przedsprzedaży w cenie 75 zł (w dniu koncertu 90 zł) w sieciach Ticketclub oraz Eventim.

Closterkeller – informacje o zespole

CLOSTERKELLER to legenda, której nie trzeba przedstawiać! Czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.
Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

Projekt Artrosis vel Artrokeller – informacje o zespole

Efemeryczna reinkarnacja zespołu Artrosis, na którego czele od samego początku stoi wokalistka Medeah. Tym razem towarzyszą jej zaprzyjaźnieni muzycy Closterkeller (Michał Rollinger – klawisze, Michał Jarominek – gitara, Adam Najman – perkusja) oraz Deathcamp Project (Maciej Żolinas – gitara basowa). Ten wyjątkowy projekt został powołany do życia z inicjatywy Anji Orthodox specjalnie na 30-lecie festiwalu Castle Party, co zaowocowało niezwykle energetycznym występem, który dostarczył uczestnikom festiwalu wyjątkowych wrażeń i wzruszeń. Sukces tego wydarzenia zachęcił muzyków do kontynuowania projektu, w wyniku czego zagrają 13 koncertów u boku Closterkeller w ramach jesiennej trasy Abracadabra Tour 2024.

Reklama

Uczestnicy koncertów usłyszą wybór najlepszych utworów Artrosis (m.in. “Szmaragdowa noc”, “Nazgul”, “Pośród kwiatów i cieni” czy “Ukryty wymiar”) zagranych na najwyższym poziomie wykonawczym, z odświeżonym brzmieniem, ale też szacunkiem do oryginałów. Ponadto znając twórczy potencjał połączenia talentów Anji i Medeah, można spodziewać się emocjonujących niespodzianek.

Caro Mane – informacje o zespole

Caro Mane to duet kompozytorów, muzyków i autorów tekstów: wokalistka Maja Konarska (znana wszystkim głównie z wieloletniej działalności z zespołem Moonlight) i gitarzysta Rafał Bieniek założony w lecie 2023 w Warszawie.

Muzyka którą tworzą jest inspirowana różnymi stylami i oscyluje wokół szeroko pojętego gotyku w klimatycznej rockowo-metalowej oprawie z elementami muzyki poważnej inspirowanej barokową harmonią i kontrapunktem. Kompozycje i teksty są w pełni pisane przez duet Caro Mane. Ideą stworzenia Caro Mane było uwolnienie potencjału kreatywności dzięki czemu muzyka Caro Mane jest wyjątkowa, głęboka i bogata. Hasło przewodnie podczas komponowania każdego utworu „wszystko dla piosenki” determinuje wartość dla słuchacza.

Decadent Fun Club – informacje o zespole

Po kilku latach intensywnego koncertowania w klubach, kawiarniach, piwnicach, skłotach oraz na największych scenach festiwalowych (m.in. Pol’and’Rock, Jarocin, OFF Camera, Castle Party, FAMA, Męskie Granie) Decadent Fun Club wydał długo wyczekiwany album „OKO„. W odróżnieniu od wczesnych, anglojęzycznych utworów, album „OKO” zawiera 10 piosenek z polskimi tekstami. Za brzmienie odpowiada dwóch producentów: Leszek Biolik i Bartek Szczęsny. Jeden z utworów („Tam„) swoją wrażliwością ubarwiła Anja Orthodox.

Muzyka Decadent Fun Club to chłodny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych muzycznych tradycji. Odbiorcy i dziennikarze określając styl zespołu doszukują się w nim wpływów wszelkiej maści gatunków „alternatywnych” i „falowych”. Sam zespół nazywa swoją muzykę emocjonalnym rollercoasterem zawieszonym pomiędzy światłem i mrokiem. Ta niejednoznaczność sprawia, że Decadent Fun Club trafia do serc bardzo zróżnicowanego grona odbiorców, udowadniając, że szczerość i prawdziwe emocje są ponad wszelkimi kategoriami – nie mają wieku, płci, ani przynależności (sub)kulturowej. Zespół tworzą: Paveu Ostrovsky – wokal, Mateusz Gągol – klawisze, Kuba Lipiński – bas i Kamil Cegiełka – perkusja

State of Mind – informacje o zespole

Zespół State of Mind powstał w marcu 2021 r. Muzyka zespołu to mikstura rockowo -metalowych brzmień z kobiecym wokalem oraz dużą ilością muzycznych pejzaży, malowanych dźwiękami instrumentów klawiszowych. Teksty zespołu poruszają tematy uniwersalne, takie jak poszukiwanie sensu, miłości, samotności i wewnętrznego odkrywania siebie, co w całości staje się podróżą przez różnorodne emocje, od euforycznych wzlotów po melancholijne i introspektywne momenty.

Dzięki swojej charyzmie zespół na scenie tworzy atmosferę bliskości, zachowując jednocześnie intensywność rockowego koncertu.

Witchen – informacje o zespole

Szczecińska grupa grająca klimatyczną muzykę gotycką. Fani mocniejszych brzmień, podwójnej stopy i blastów z pewnością odnajdą się w ich brzmieniu. Melodyjne riffy, groźne pomruki basu, wokal z elementami growl’u i opery, a to wszystko akcentowane kotłami symfonicznymi. Ten niespotykany skład ma na swoim koncie koncerty podczas WOŚP czy support dla Closterkeller, a posłuchać ich można na platformach streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Apple music itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *