Closterkeller wystąpił w Krakowie [ZDJĘCIA]

Zespół Closterkeller obecnie obchodzi 35-lecie działalności artystycznej. Jubileuszowa trasa koncertowa zespołu zahaczyła również o Kraków.

Zespół Closterkeller powstał w Warszawie 1 stycznia 1988 roku i ma w swoim dorobku 10 albumów studyjnych, dwa mini albumy oraz wydawnictwa koncertowe CD i DVD. Dlatego też podczas tej trasy zespół gra repertuar przekrokowy przez wszystkie wydawnictwa. Tak też było w Krakowie.

Closterkeller wystąpił w Krakowie

Koncert zespołu Closterkeller rozpoczął się punktualnie o 21. Rozpoczęli od numerów z płyty „Purple” i dalej kontynuowali koncert grając zwykle po dwa – trzy numery z każdej z kolejnych płyt. W numerze „Violette” sukienka Anji Orthodox zaświeciła się w kolorze fioletowym. Pomiędzy utworami Anja opowiadała historie związane z powstaniem poszczególnych numerów oraz płyt. Główną część zakończyli utworem „Król jest nagi” z ostatniego wydawnictwa „Viridian” (2017). Zapowiadana była też nowa płyta zespołu oraz jubileusz jednego z wcześniejszych wydawnictw w nadchodzącym roku. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć

Agima Sun poprzedzili występ Closterkellera

Zanim Closterkeller zawładnął scenę, publiczność rozgrzewał zespół Agima Sun. Na scenie było dość ciemno, całości dopełniały lasery, a z głośników przez około 40 minut płynęła dość ciężka muzyka.

Setlista Closterkellera:

 1. Purple
 2. Ostatnia noc wizji
 3. Jesteś wciąż nieuchwytny
 4. Czerwone wino
 5. Taniec na linie
 6. Violette
 7. Babeluu
 8. Dlaczego noszę broń
 9. Scarlett
 10. Cisza w jej domu
 11. Ziemia obiecana
 12. Na krawędzi
 13. Graphite
 14. Nero
 15. Miraż
 16. Złoty
 17. Matka
 18. Bez odwrotu
 19. Kręgi czerwone
 20. Król jest nagi
  Bis:
 21. Władza
 22. Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *