Co ma wspólnego Black Sabbath i balet? Niesamowite widowisko już jesienią!

Czy można połączyć legendę Black Sabbath i balet? Widowisko, jakiego jeszcze nie było już tej jesieni na deskach teatrów!

Black Sabbath to legenda heavy metalu, której dziś nikomu nie trzeba przedstawiać. Ciężkie, majestatyczne wręcz riffy, hipnotyzujący wokal i utwory, które nucą kolejne pokolenia. Zespół, oryginalnie wywodzący się z Birmingham- brytyjskiej stolicy metalu, ma miliony fanów na całym świecie. Nic dziwnego, że co chwila powstają nowe tribute bandy, covery, merch znanych marek odzieżowych dedykowane legendzie. Tym razem postawiono krok do przodu! Birmingham Royal Ballet we współpracy z Tony Iommi– gitarzystą i współzałożycielem Black Sabbath szykują pierwszy na świecie metalowy balet!

Black Sabbath i balet? Poznaj szczegóły tego niezwykłego wydarzenia.

Przygotowania i próby do spektaklu trwają w najlepsze. Black Sabbath Ballet jest wizją artystyczną dyrektora Birmingham Royal Ballet- Carlosa Acosty, który chciał uczcić Black Sabbath jako „najbardziej znaną i zniesławioną jednostkę kulturalną, jaka kiedykolwiek wyłoniła się z tego miasta”. Wygląda na to, że będzie to jedyna w swoim rodzaju choreografia, gdzie tancerze będą kręcić piruety i machać głową. W widowisku mają się pojawić największe przeboje zespołu, takiej jak: „Paranoid” czy „Iron Man”. Będzie można usłyszeć, nowe, odświeżone aranżacje muzyczne. Ale spokojnie. Nad wszystkim czuwa Mistrz- Tony Iommi.

Black Sabbath Balet, wideo z próby

Iommi powiedział, że fani Black Sabbath z niecierpliwością czekali na to widowisko, które już prawie w całości zostało wyprzedane. Gitarzysta Black Sabbath spodziewa się, że ludzie będą śpiewać ich utwory na widowni – będzie to coś, czego normalnie nie przeżyjesz podczas baletu.

Muzyk dodał również: „To dla mnie całkiem inny świat. Zabieramy tam ze sobą naszych wiernych fanów, którzy prawdopodobnie nigdy w życiu nie widzieli baletu. Miejmy nadzieję, że fanom baletu również spodoba się też trochę naszej muzyki”.

Black Sabbath balet nie zawiera żadnej większej fabuły, nie jest to też tribute, ani dokument o zespole. Największymi gwiazdami są tu: muzyka i taniec. Organizatorzy zapewniają, że będzie to niezwykłe widowisko, które pobłogosławił sam Tony Iommi. Nic dziwnego, że widowisko jest już dawno wyprzedane. Ogłoszono nawet kilka dodatkowych spektakli w Birmingham, ale również tu biletów brak. Premiera pierwszego na świecie heavy metalowego baletu będzie miała miejsce 22 września 2023 w Teatrze Hippodrome w Birmingham.

Black Sabbath- Birmingham Royal Ballet. Gdzie można obejrzeć widowisko.

Black Sabbath, czyli pierwszy heavy metalowy balet będzie można jak na razie obejrzeć tylko na Wyspach.

Aktualnie zapowiedziane są spektakle w trzech lokalizacjach: Birmingham, Londyn i Plymouth. Widowisko w Birmingham jest kompletnie wyprzedane, ale można liczyć na odrobinę szczęścia i dopisać się do listy osób oczekujących. Bilety w Londynie i Plymouth prawie się kończą.

Więcej szczegółów na temat „biletów na balety” znajdziecie tutaj.

Premiera baletu odbędzie się 22 września w Birmingham.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *