Cochise zapowiada nowy album studyjny

Najnowsze – ósme wydawnictwo studyjne grupy zatytułowane „Cochise” ukaże się 6 września nakładem MetalMind Productions.

Wydawnictwo „Cochise” oprócz wersji CD, po raz pierwszy w historii zespołu, ukaże się także jako winyl. Album zarejestrowano w LaGrunge Studio u Krzysztofa Murawskiego, który dodatkowo zaśpiewał gościnnie w jednym utworze. W utworach na fortepianie wystąpił gościnnie Leszek Możdżer.

Jeszcze przed wakacjami ukaże się pierwszy z trzech teledysków, które będą promować „Cochise”.

Leszek Możdżer, Maciek Zakościelny, Paweł Małaszyński poijawili się na planie teledysku do utworu „Trouble in the streets of happiness”, z nadchodzącej płyty „Cochise”.

Ostatnie wydawnictwo studyjne grupy to „Exit: A Good Day To Die” wydane 18 października 2019

Cochise – polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową – będącą oryginalnym połączeniem rocka, grunge’u i metalu. Powstała w 2004 roku w Białymstoku. W 2008 roku skład opuścił perkusista Darek Korzeniewski, którego zastąpił Cezary Mielko, członek zespołu Bright Ophidia.

W nowym składzie formacja zarejestrowała debiutancki album pt. Still Alive. Wydawnictwo ukazało się 10 lutego 2010 roku nakładem CochiseRock. 11 października tego samego roku materiał ukazał się ponownie nakładem wytwórni Pink Crow Records. W międzyczasie muzycy zarejestrowali także interpretację utworu „Lick the Blood off My Hands” z repertuaru zespołu Danzig. Kompozycja ukazała się na kompilacji Tribute to Danzig – Dark Side of the Blues (2010).

W marcu 2017 ze składu grupy odszedł Cezary Mielko, aby skupić się na działalności w zespole Bright Ophidia, zaś jego miejsce zajął Adam Galewski. W 2022 roku perkusistą zespołu został Grzegorz Hiero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *