Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Światowej klasy artyści i doskonały line-up z legendarnym Lenny’m Kravitzem na czele, a także Queens of the Stone Age. To czeski festiwal Colors of Ostrava.

21. edycja festiwalu Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 17-20 lipca 2024 na terenie kompleksu Dolní Vítkovice w czeskiej Ostrawie (20 km od polskiej granicy).

Program muzyczny
Colours of Ostrava po raz kolejny prezentuje line-up pełen gwiazd, muzyki z całego świata i bogaty program artystyczny. Podczas tegorocznej edycji wystąpią współcześni buntownicy popu Sam Smith, amerykańscy rockmani Queens of the Stone Age i ponadczasowa legenda rocka Lenny Kravitz. Inne potwierdzone gwiazdy to piosenkarz i producent James Blake, weteran muzyki elektronicznej Sean Paul, diva nordyckiego popu Zara Larsson, wielogatunkowe trio Khruangbin z Teksasu, eteryczna Bat for Lashes, czy bezkompromisowy gitarzysta bluesowy Gary Clark Jr. Na festiwal po 18 latach powraca legenda nowojorskiego punka Gogol Bordello, potwierdzono także afrobeatowy zespół Bixiga 70 z Brazylii i galicyjską diwę Mercedes Peón. Raper Genesis Owusu przyjedzie z Australii, duet Kwiat Jabłoni z Polski, piosenkarz i autor tekstów o surowym głosie Murdo Mitchell z Glasgow również wystąpi podczas Colours. Inne potwierdzone zespoły to multiinstrumentalista Dennis Lloyd, japoński mnich Yogetsu Akasaka czy holenderski gwiazdorski zespół Son Mieux.

Colours of Ostrava oferuje także starannie wyselekcjonowaną muzykę elektroniczną. W tym roku fani będą mogli bawić się zarówno podczas niesamowitej fuzji rytmów techno, trance i rytmów progresywnych, jaką prezentuje Miss Monique, jak i przy sugestywnych melodiach NTO. Po dwóch dekadach zdobywania popularności na scenie Infected Mushroom zapracowali sobie na reputację przełomowej legendy elektronicznej muzyki tanecznej, a ich występ na żywo będzie jedną z głównych atrakcji festiwalu. Fani elektronicznych rytmów mogą również spodziewać się kolektywu The Caracal Project i niemieckiego techno tria Klangphonics.

„W tym roku po raz kolejny prezentujemy selekcję tego, co najlepsze w muzyce światowej, która wykracza poza mainstream i doskonale uzupełnia naszych headlinerów. Naszym zadaniem jak zawsze jest usatysfakcjonowanie zarówno fanów pop-rocka, jak i tych, którzy lubią muzykę alternatywną. Naszym celem jest rozbudzenie emocji wśród uczestników i zainspirowanie ich do odkrywania nowej muzyki i nowych idei” – powiedziała dyrektor artystyczna festiwalu Zlata Holušová.

Dyskusje i prelekcje w ramach forum Meltingpot

Meltingpot, będący integralną częścią Colours of Ostrava, przyciąga głodną wiedzy publiczność, która oprócz cieszenia się muzyką pragnie poznawać nowe trendy i idee. Gwiazdami tegorocznego programu są popularny biolog Merlin Sheldrake, ekspert ds. oddechu Patrick McKeown, pisarz Irvine Welsh, biolog i pisarz Rupert Sheldrake, psychiatra i psychoterapeuta Jiří Horáček oraz profesor psychologii i ekonomii behawioralnej Dan Ariely. W ramach forum pojawi się scena Luxor, na której będą gościć współcześni pisarze wraz z innymi prelegentami, a każdego wieczoru zamieni się ona w Stage Evropa 2 z występami DJ-ów i pokazami barmańskimi.

Miejsce, otoczenie, sceny

Festiwal odbywa się na terenie wyjątkowej dzielnicy przemysłowej Dolní Vítkovice w Ostrawie. Industraialny teren zapewnia niepowtarzalną atmosferę i wysokiej jakości zaplecze festiwalowe z ośmioma plenerowymi scenami muzycznymi i licznymi scenami krytymi. O jakości festiwalu świadczy nie tylko program, ale także międzynarodowe nagrody. Brytyjski dziennik The Guardian umieścił Colors of Ostrava wśród 35 najlepszych festiwali muzycznych w Europie, a blog podróżniczy hiszpańskiego dziennika El País wymienił Colors of Ostrava jako jeden z sześciu powodów, dla których warto odwiedzić Czechy w celach kulturalnych.

Festiwal oferuje wyjątkowe industrialne piękno połączone z ekscytującymi doświadczeniami, nie wspominając o przestrzeniach zewnętrznych z dużą ilością terenów trawiastych i drzew – idealnych na letni relaks – a także mnóstwem zadaszonych scen, dużych i małych. Jedną z najbardziej wyjątkowych scen jest Vítkovice Gong Stage. Widownia na 1500 miejsc w budynku dawnej gazowni oferuje ciekawy program przedstawień teatralnych i wyjątkowych koncertów. Na wszystkie występy obowiązuje rezerwacja miejsc ze względu na ograniczoną liczbę miejsc siedzących.

Bogatych wrażeń kulinarnych można spodziewać się w festiwalowej strefie gastronomicznej. W ofercie piw znajdują się propozycje zarówno z lokalnych minibrowarów, jak i znanych marek. Strefa gastronomiczna obejmuje różnorodne kuchnie, zaspokajające różne gusta i preferencje dietetyczne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Colors of Ostrava stawia na dostępność dla wszystkich. Inicjatywa Bez barier adresowana jest do dzieci i dorosłych z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Cały obiekt jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkac, a dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej wydzielono specjalny camping wyposażony w urządzenia sanitarne. Festiwal oferuje specjalne ceny wstępu dla osób z niepełnosprawnościami oraz towarzyszących im asystentów, którzy wchodzą bezpłatnie. Festiwal zapewnia także bezpłatny wstęp w sobotę dla seniorów powyżej 65. roku życia.

Bilety czterodniowe w niższej cenie są dostępne w sprzedaży do tylko do 14 czerwca.

W ramach festiwalu trwa równolegle międzynarodowe forum dyskusyjne Meltingpot, pokazy filmów z IFFKV oraz szereg spektakli teatralnych i instalacji artystycznych. Od 2015 roku festiwal odbywa się na terenie wyjątkowego, zrewitalizowanego obszaru przemysłowego Dolní Vítkovice w centrum Ostrawy. Co roku na ośmiu scenach muzycznych występuje ponad 100 zespołów, a na 11 scenach forum dyskusyjnego Meltingpot występuje ponad 200 prelegentów z całego świata.

W ramach projektu Colours bez Barier festiwal oferuje specjalne usługi dla osób z dysfunkcjami fizycznymi, wzrokowymi, słuchowymi oraz osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Tradycyjnie w sobotę festiwal oferuje bezpłatny wstęp dla osób powyżej 65. roku życia. W festiwalu regularnie uczestniczą także dzieci, dla których przygotowujemy Park Rodzinny ČEZ ze specjalnym programem.

Oprócz festiwalu zespół Colours organizuje także coroczny międzynarodowy festiwal pokazowy Crossroads dla profesjonalistów muzycznych oraz bezpłatny festiwal Arts&Live na ulicach Ostrawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *