Colours of Ostrava 2024 – zagraj na festiwalu

Colours of Ostrava to festiwal, który odbywa się corocznie w połowie lipca w okolicach Ostravy, 20 kilometrów od granicy z Polską. Orlen po raz kolejny jest partnerem tego festiwalu. Wystąpią na nim między innymi polscy artyści oraz zwycięzca konkursu uruchomionego właśnie dla polskich zespołów.

Festiwal Colours of Ostrava od lat przyciąga tysiące fanów muzyki i rozrywki z całej Europy. Polacy chętnie odwiedzają Ostrawę ze względu na bliskość od polskiej granicy, atrakcyjny program i niepowtarzalną atmosferę czterodniowej imprezy pełnej różnorodnych atrakcji.

Tradycyjnie, w line-upie największego czeskiego festiwalu nie może zabraknąć także polskich artystów. W tym roku organizatorzy przygotowali kolejną fantastyczną niespodziankę – konkurs, którego zwycięzca wystąpi podczas festiwalu! A wszystko to przy wsparciu partnera generalnego – grupy ORLEN Unipetrol.

21-sza edycja Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 17-20 lipca w wyjątkowej strefie przemysłowej Dolní Vítkovice w centrum Ostrawy, 20 km od granicy z Polską. Na 8 scenach muzycznych wystąpi ponad 100 zespołów, a na 11 scenach forum dyskusyjnego Meltingpot wystąpi ponad 200 prelegentów z całego świata.

  Grupa ORLEN Unipetrol po raz kolejny została partnerem generalnym festiwalu.

  Z radością potwierdzamy, że grupa ORLEN Unipetrol, największa spółka rafineryjno-petrochemiczna w Czechach, obsługująca sieć stacji paliw ORLEN na terenie Czech, Słowacji i Węgier, po raz kolejny zostaje partnerem generalnym Colours of Ostrava. Nazwę partnera otrzyma także scena ORLEN Drive, na której tradycyjnie występują zespoły o energicznym, dzikim i surowym brzmieniu. W tym roku na Drive Stage wystąpią m.in.: Emiliana Torrini, Sam Garrett, Avalanche Kaito, Sutari, Alex Serra, The Silver Spoons i wielu innych.

  Cieszę się, że nasz festiwal, który w tym roku znalazł się w TOP 10 wydarzeń w prestiżowym European Festival Awards, zdołał przyciągnąć kolejną ważną i prestiżową firmę działającą w całej Europie Środkowej. Wierzę, że to partnerstwo przyczyni się do poprawy jakości naszego programu i udogodnień dla gości oraz wyniesie festiwal na jeszcze wyższy poziom

  Zlata Holušová, dyrektorka i twórczyni fetiwalu Colours of Ostrava.

  Nie możemy się doczekać współpracy z organizatorami tego prestiżowego festiwalu muzycznego. Jako największa firma w Europie Środkowo-Wschodniej o międzynarodowym zasięgu i działaniu współpracujemy z wydarzeniem, które wielkością i jakością przekroczyło granice Republiki Czeskiej. Festiwal cieszy się popularnością zarówno w Czechach, ale ma również wielu zwolenników za granicą, m.in. w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech, gdzie aktywnie działa grupa ORLEN

  Jakub Kosmowski, dyrektor ds. marketingu i sponsoringu grupy ORLEN Unipetrol.

  Ostrava Airport, a.s. zapewni z kolei festiwalowym uczestnikom komfortowy lot bezpośrednio do Ostrawy lub pobliskich Katowic. Więcej informacji tutaj.

  Polska muzyka podczas 21-szej edycji Colours of Ostrava

  W tym roku będziemy mieli wyjątkową polską reprezentację na ten festiwal. Kwiat Jabłoni to szeroko rozpoznawalny w Polsce zespół o folkowo-popowym brzmieniu. Od 2018 roku swoją niesłabnącą mocą oczarowują coraz większą rzeszę słuchaczy. Od wydania w 2019 roku płyty „Niemożliwe” wraz ze słynnym „Dziś późno pójdę spać” zespół nie daje za wygraną: tworzy nowe hity, wydaje płyty i koncertuje nie tylko w Polsce.

  foto: Sebastian Mintus / materiały prasowe

  Nieco inny styl zaprezentuje trio Sutari – światowej sławy trio wokalistek i instrumentalistek z Polski zdominowało ubiegłoroczny program muzyczny Czech Music Crossroads. Basia Songin, Kasia Kapela i Dobromiła Źyczyńska eksperymentują z technikami wokalnymi. Prowadzą transowy i polifoniczny dialog z tradycjami ludowymi, które przeplatają się z motywami natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa.

  Foto: Paweł Świrek

  Z kolei grupa ||ALA|MEDA|| to ukryta perełka polskiej sceny muzycznej. W skład grupy wchodzą członkowie wielu znaczących zespołów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną i niezwykle oryginalną muzykę zbudowaną na połączeniu jazzu, krautrocka i żywej elektroniki analogowej. Grupa przywiezie na festiwal swój nowy album „Spectre 02”, którego premiera odbędzie się w kwietniu.

  Foto: materiały prasowe organizatora

  Zagraj na Colours of Ostrava – konkurs dla polskich zespołów

  Wyjątkowa szansa dla artystów i zespołów z Polski! Czy uważasz że masz talent, grasz i tworzysz własną muzykę? W tym roku masz szansę wystąpić na Colours of Ostrava! Wspólnie z projektem ČISTÝ FESTIVAL organizujemy konkurs na występ na REC.Stage w jeden z festiwalowych dni. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, a rodzaj wykonywanej muzyki jest całkowicie dowolny. Na zgłoszenia czekamy do 14 kwietnia, a wszyscy prawidłowo zarejestrowani artyści przejdą do drugiego etapu, w którym to fani wybiorą swoich faworytów, których chcieliby usłyszeć w Ostrawie w lipcu. W finale konkursu, złożone z ekspertów jury w składzie: Paulina Bisztyga, Marta Gruszecka, Jarek Szubrycht i Hirek Wrona, wyłoni zwycięskiego artystę lub zespół. Więcej informacji na www.colours.pl.

  Colours of Ostrava – informacje o festiwalu. Data, miejsce, bilety

  1. edycja Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 17-20 lipca 2024 na terenie dawnej huty Dolní Vítkovice. W ramach festiwalu odbywa się międzynarodowe forum dyskusyjne Meltingpot, pokazy filmów oraz szereg spektakli teatralnych i instalacji artystycznych. Od 2012 roku festiwal odbywa się na terenie wyjątkowego, zrewitalizowanego obszaru przemysłowego Dolní Vítkovice w centrum Ostrawy (20 km od granicy z Polską). Co roku na 8 scenach muzycznych występuje ponad 100 zespołów, a na 11 scenach forum dyskusyjnego Meltingpot występuje ponad 200 prelegentów z całego świata.

  W ramach projektu Colours bez Barier, festiwal oferuje specjalne usługi dla gości z niepełnosprawnościami. W 2023 r. z programu skorzystało 850 osób z dysfunkcją ruchu, wzroku lub słuchu, a także osób z zaburzeniami w spektrum autyzmu. Tradycyjnie w sobotę festiwal oferuje bezpłatny wstęp dla osób powyżej 65. roku życia, w 2023 r. odwiedziło nas 1216 seniorów. W festiwalu regularnie uczestniczą także dzieci, dla których atrakcje przygotowuje ČEZ Family Park. W ub. roku festiwal odwiedziło łącznie 4 212 dzieci!

  Bilety na festiwal są dostępne pod tym linkiem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *