Coma powraca na scenę po czteroletniej przerwie. Nagroda dla fanów za wysoką frekwencję wyborczą

Po czterech latach nieobecności na scenie muzycznej zespół Coma ogłosił serię koncertów, które stanowią spełnienie obietnicy złożonej fanom. Ta decyzja, jak podkreślają muzycy, nie oznacza jednak pełnej reaktywacji grupy.

W 2019 roku, po 21 latach twórczości, Coma, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych, postanowił zawiesić działalność. Informacja ta została przekazana fanom 1 września tego roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pożegnanie z fanami odbyło się podczas ostatnich koncertów trasy „Game Over Tour”.

Coma. Koncerty 2024

12 października 2023, na krótko przed wyborami parlamentarnymi w Polsce, zespół Coma zaskoczył fanów postem na swojej oficjalnej stronie na Facebooku. Oprócz zachęty do udziału w wyborach muzycy złożyli obietnicę: jeżeli frekwencja przekroczy 62%, w roku 2024 zagrają kilka koncertów. Ostateczna frekwencja wyniosła imponujące 74,38%, co nie tylko wpłynęło na zmianę rządu, ale również skłoniło Comę do dotrzymania słowa.

11 grudnia 2023 zespół ponownie odezwał się za pośrednictwem Facebooka, dziękując fanom za wysoką frekwencję i potwierdzając plany koncertów na 2024 rok. Podkreślili przy tym, że mimo tych wydarzeń, nie planują pełnego powrotu na scenę muzyczną.

Zapowiedź koncertów spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony fanów. Wiele osób wyraziło radość z możliwości ponownego zobaczenia ulubionego zespołu na żywo. Jednak entuzjazm ten jest łagodzony przez świadomość, że koncerty te nie oznaczają stałego powrotu Comy do regularnego występowania.

Zobacz również: Wij i ich nowy album „Przestwór”. Podróż przez mityczne światy

Decyzja Comy o zorganizowaniu serii koncertów w 2024 roku jest wyjątkowym gestem wobec fanów i wyrazem wdzięczności za ich zaangażowanie społeczne. Chociaż nie oznacza to pełnego powrotu zespołu, dla wielu fanów jest to szansa na ponowne doświadczenie muzyki Comy na żywo, co jest bez wątpienia wyjątkowym wydarzeniem na polskiej scenie muzycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *