Cradle of Filth na trzech koncertach w Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Cradle Of Filth powrócą do Polski po blisko pięcioletniej przerwie i wystąpią w lutym w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

Na trasie towarzyszyć im będą: Wednesday 13, którzy zagrają set złożony z utworów Murderdolls oraz Włosi z Sick N’ Beautiful.

Cradle of Filth zagra w Polsce

Cradle Of Filth to zespół-instytucja w świecie ekstremalnego metalu i bez wątpienia jeden z najważniejszych reprezentantów gatunku rodem z Wysp Brytyjskich. Styl dowodzonej przez Daniego Filth’a, założonej w 1991 roku grupy na początku opierał się na black metalu. W późniejszych latach działalności, poprzez dorzucenie wpływów zaczerpniętych z metalu gotyckiego i symfonicznego, muzyka Cradle Of Filth zyskała bardziej komercyjny charakter, co poskutkowało miejscem na międzynarodowych listach przebojów przy okazji albumów “Damnation and a Day” (2003), “Thornography” (2006), “Hammer Of The Witches” (2015), czy “Existence is Futile” (2021). W kwietniu tego roku ukazała się “Trouble and Their Double Lives” – płyta koncertowa oraz pierwszy materiał formacji wydany we współpracy z Napalm Records, na którym znalazły się również dwa premierowe utwory – “She is a Fire” oraz “Demon Prince Regent”.

Zobacz również: VV Ville Valo ogłasza trasę koncertową. Jest polski przystanek

Na 3 polskich koncertach Brytyjczyków wspierać będą: Wednesday 13, czyli solowy projekt wokalisty horror punkowego/glam rockowego Murderdolls, którzy wystąpią z setem złożonym z utworów tego zespołu oraz Sick N’ Beautiful – Włosi łączący metal z elementami industrialu, punka i electro-popu, znani ze swoich wzbogaconych o wizualizacje oraz kostiumy występów na żywo.

Cradle of Filth w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Cradle of Filth odwiedzi nasz kraj w towarzystwie Wednesday 13, który przygotował dla nas zestaw utworów z Murderdolls. To nie wszystko – koncert urozmaici także występ Sick N’ Beautiful. Koncerty odbędą się 12 lutego w Gdańsku w klubie B90, 22 lutego w Warszawie w Progresji oraz 23 lutego w Krakowie w Studio. Dla chętnych bilety dostępne od piątku, 15 września o godzinie 10:00 na www.winiarybooking.pl oraz w punktach sprzedaży: Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim i Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *