Cradle of Filth, Wednesday 13, Sick N’ Beautiful, Drift wystąpili w Progresji [ZDJECIA]

Cradle Of Filth wystąpił w warszawskiej Progresji. Był to drugi z trzech koncertów jaki formacja zagrała w Polsce. Brytyjczycy powrócili nad Wisłę po prawie pięcioletniej przerwie dając niezapomniany koncert w Warszawie. Tego wieczoru na scenie pojawili się również Wednesday 13, Sick N’ Beautiful i Drift.

Koncert w warszawskiej Progresji był drugim koncertem Brytyjczyków w ramach europejskiej trasy “Necromantic Fantasies – Beyond The Pale 2024”. Trasa promuje najnowsze wydawnictwo zespołu. Na scenie pojawiły się również rewelacyjny Wednesday 13, Sick N’ Beautiful, oraz Drift. Już dzisiaj będzie można zobaczyć zespoły w Krakowie na koncercie, który został całkowicie wyprzedany.

Pierwszy na scenie w Progresji pojawił się Drift

Jako pierwszy na scenie pojawił się amerykański, industrialno rockowy Drift, które promował swoje ostatnie wydawnictwo “New Blood Type”.

Sick N’ Beautiful podczas warszawskiego koncertu w Progresji

Włoski zespół Sick N’ Beautiful łączący metal z elementami industrialu, punka i electro-popu wystąpili jako drudzy. Zespół znany jest ze swoich wzbogaconych o wizualizacje oraz kostiumy występów na żywo.

Na scenie Progresji wystąpił rewelacyjny Wednesday 13

Wednesday 13 to solowy projekt wokalisty horror punkowego/glam rockowego Murderdolls. Podczas występu mogliśmy usłyszeć set złożony z utworów tego zespołu.

Cradle of Filth zagrał koncert w Warszawie

Jako gwiazda wieczory wystąpił brytyjski Cradle of Filth. Zespół znany doskonale w świecie ekstremalnego metalu i bez wątpienia jeden z najważniejszych reprezentantów gatunku rodem z Wysp Brytyjskich. Styl dowodzonej przez Daniego Filth’a, założonej w 1991 roku grupy na początku opierał się na black metalu. W późniejszych latach działalności, poprzez dorzucenie wpływów zaczerpniętych z metalu gotyckiego i symfonicznego, muzyka Cradle Of Filth zyskała bardziej komercyjny charakter, co poskutkowało miejscem na międzynarodowych listach przebojów przy okazji albumów “Damnation and a Day” (2003), “Thornography” (2006), “Hammer Of The Witches” (2015), czy “Existence is Futile” (2021). W kwietniu tego roku ukazała się “Trouble and Their Double Lives” – płyta koncertowa oraz pierwszy materiał formacji wydany we współpracy z Napalm Records, na którym znalazły się również dwa premierowe utwory – “She is a Fire” oraz “Demon Prince Regent”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *