Cradle Of Filth zagrali na Wacken Open Air 2019

Cradle Of Filth zagrali specjalny set na Wacken Open Air. Zespół świętuje 20. rocznicę wydania albumu „Cruelty And The Beast”

Z okazji okrągłej rocznicy zespół postanowił zagrać kilka wyjątkowych koncertów, na których wykonał całość materiału, który znalazł się na płycie „Cruelty And The Beast”. Koncertową setlistę Cradle Of Filth na Wacken Open Air 2019 uzupełniły najbardziej znane utwory z repertuaru grupy.

Cradle Of Filth zagrał na Wacken Open Air 2019 [ZDJĘCIA]

Trzeci studyjny album Cradle Of Filth poświęcony był w całości Elżbiecie Batory, jednej z najsłynniejszych seryjnych morderczyń w historii, która miała kąpać się w krwi dziewic.

Na czele grupy stoi wokalista Dani Filth, któremu towarzyszy międzynarodowy skład: pochodzący z Czech gitarzysta Martin „Ashok” Šmerda (eks-Root, Inner Fear) i perkusista Martin „Marthus” Škaroupka, grającą na klawiszach Kanadyjka Lindsay Schoolcraft oraz gitarzysta Richard Shaw (Emperor Chung, NG26) i basista Daniel Firth.

Styl Cradle of Filth ewoluował od black metalu do „staranniej wyprodukowanej” mieszanki gotyckiego i symfonicznego metalu. Ich teksty często odwołują się do gotyckiej literatury i poezji, mitologii i horrorów.

Zobacz także: Marilyn Manson zostanie papieżem? [FOTO]

Zespół Cradle of Filth powstał w 1991 roku w Suffolk i w pierwszych latach często zmieniał się jego skład. Pierwszy album „The Principle of Evil Made Flesh” ukazał się w 1994 roku. Choć płyta była bardzo surowa, a zespół nie rozwinął jeszcze swojego brzmienia, to została dobrze przyjęta przez środowisko. Przełomowym albumem, który przyniósł Cradle of Filth nowych fanów, była płyta „Dusk… and Her Embrace”. Był to album koncepcyjny, a jego motywem przewodnim był wampiryzm.

Cradle Of Filth planuje wydanie kolejnej płyty

„Cryptoriana – The Seductiveness of Decay” to ostatni album brytyjskich muzyków z Cradle of Filth. Płyta miała swoją premierę miał 22 września 2017 roku. Album spotkał się z dobrymi ocenami ze strony krytyków oraz ze strony fanów. Ostatnie dzieło grupy pod dowództwem Daniego Filtha wciąż czeka na następcę. Podczas podcastu „Rocknroll Beer Guy” wokalista wyjawił kilka faktów na temat nowego lonplay’a. Poznaliśmy także przybliżoną datę premiery trzynastej płyty Cradle of Filth.

Zamierzamy pisać i zbierać materiał podczas trasy. Mamy wejść do studia w okolicach listopada i grudnia. Data wydania, być może sierpień przyszłego roku, może wcześniej.

powiedział muzyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *