Cronica i Molllust zagrali w Krakowie. Ich występ poprzedzili Gudar i Zdrawica

Cronica i Molllust w przedostatni weekend czerwca 2024 odbyły krótką, trzydniową headlinerską trasę koncertową. W każdym z trzech punktów zespołom tym towarzyszyli im goście specjalni. W Krakowie byli to Mollust oraz pochodzący z Jaworzna zespół Zdrawica

W sobotni wieczór 22 czerwca 2024 większość mieszkańców Krakowa zapewne wybrała Wianki, ale to nie przeszkodziło dotrzeć innym na koncert do Gwarka. Już chwilę po 19 przed wejściem do klubu ustawiła się dość długa kolejka, co zwiastowało co najmniej przyzwoitą frekwencję. I tak też było.

Zobacz także: Dziewanna wystąpiła w Krakowie w ramach Nocy Świętojańskiej

Cronica pierwszym z headlinerów sobotniego wieczoru

Zespół Cronica istnieje od 2014 roku, a niedawno po raz drugi zmieniła się im wokalistka. Stąd nadarzyła się okazja usłyszeć zespół w odmienionym składzie. Zespół liczy obecnie aż siedem osób. W połowie pierwszego numeru na scenę wkroczyła nowa wokalistka – Marta. Bardzo szybko okazało się, że jej wybór na to miejsce z początku kwietnia był trafnym wyborem. Usłyszeliśmy kilka znanych numerów zespołu, w tym „Woda”, „Lustro” czy zagrany na bis „Herr Manneling”. Publiczność na tym występie dopisała, nierzadko dopingując zespół. W niektórych momentach nawet wywiązało się pogo na środku sali. Poniżej galeria zdjęć z tego koncertu:

Molllust drugim healinerem krakowskiego koncertu

Z niewielkim opóźnieniem około 23-ciej sceną zawładnęła niemiecka grupa Molllust. Ich gatunek opisywany jest jako „Opera metal”. Coś w tym jest, gdyż muzycznie niewiele odbiegają od takich grup, jak Nightwish czy Within Temptation. Niestety podczas ich występu klub nieco się wyludnił (a może to za sprawą dość późnej pory na koncert). Poniżej galeria zdjęć:

Gudar pierwszym z gości specjalnych koncertu

Zanim przyszła pora na główne gwiazdy, jako pierwszy publiczność rozgrzewał krakowski artysta Piotr Gudar Król. Artysta grał na tajemniczych instrumentach – metalowych żółwiach oraz na instrumentach perkusyjnych muzykę instrumentalną. W dwóch ostatnich utworach artystę wspomogły dziewczyny z zespołu Cronica: najpierw Adka na lirze korbowej, a potem Magda na skrzypcach.

Zdrawica drugim gościem specjalnym koncertu

Jako drugi zainstalował się pochodzący z Jaworzna zespół Zdrawica. Grali ciekawie, choć nie zrobili może takiego wrażenia, jak headlinerzy. Na uwagę zasługiwały układy choreograficzne żeńskiej częśći zespołu. Jeden z numerów został po części zaśpiewany przez perkusistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *