Cronica i Mollust na minitrasie w czerwcu

Cronica i Mollust właśnie ogłosili mini trasę koncertową. Oba zespoły będzie można zobaczyć w Polsce i u naszych południowych sąsiadów. Na tej mini trasie pojawią się goście specjalni.

Właśnie niedawno została ogłoszona krótka weekendowa trasa zespołów Cronica i Mollust w Polsce i u naszych południowych sąsiadów. U boku obu zespołów pojawią się zacni goście specjalni (Derwana, Zdrawica i Tezaura).

Cronica i Mollust w trasie. Daty, miejsca, bilety

Szczegóły minitrasy koncertowej Cronica i Mollust:

21 czerwca – Łódź, Wooltura. Gość specjalny: Derwana
22 czerwca – Kraków, Gwarek. Gość specjalny: Zdrawica. Ceny biletów od 50 zł wzwyż.
23 czerwca – Brno, Melodka. Gość specjalny: Tezaura

Bilety: Ticketclub (Kraków), KupBilecik (Kraków), eBilet (Kraków). Bilety na koncert w Brnie tutaj. Bilety na koncert w Łodzi tutaj.

Cronica – sylwetka zespołu

Cronica to heavy folkowa formacja powstała w 2014 roku w Jaworznie. Ich styl można określić jako mieszankę europejskiej muzyki folkowej z ciężkimi gitarowymi brzmieniami. Warstwa wokalna tworzona jest przez dwa damskie głosy, których właścicielkami są Marta Janas oraz Adrianna Kania, a także jeden głos męski należący do Dariusza Dąbka. W efekcie ich połączenia otrzymujemy szeroki wachlarz partii wokalnych od śpiewu klasycznego i operowego zaczynając, na growlu i screamie kończąc. Teksty utworów związane są w dużej mierze z mitologią słowiańską, przy czym nie stanowi ona jedynego źródła inspiracji zespołu. W piosenkach można usłyszeć wiele odniesień do mitologii greckiej, nordyckiej, żydowskiej, filozofii, a także napotkać szereg nawiązań do czasów współczesnych, człowieka oraz jego egzystencji. Od początku swojej działalności zespół aktywnie koncertuje na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Cronica może poszczycić się wspólnymi występami z topowymi zespołami z Polski i Europy, a także udziałem w wielu festiwalach muzycznych min. Pol’and’Rock Festival czy Słowiańska Noc Folk Metalowa.

Mollust – sylwetka zespołu

Sercem jest muzyka klasyczna, pulsem metal. Mroczne pejzaże dźwiękowe, operowa dramaturgia, energetyczne gitary, emocjonalne smyczki, potężny sopran i dużo radości z grania charakteryzują symfoniczną metalową formację MOLLLUST. Ubrani w suknie balowe i surduty, prezentują swoją specjalną mieszankę muzyki klasycznej i metalu. Zespół zagrał ponad 100 koncertów w całej Europie, między innymi na Wacken Open Air, Mera Luna Festival, Wave Gotik Treffen i FemMe. Wielowarstwowe pejzaże dźwiękowe i elementy teatralne, wraz z często społeczno-krytycznymi tekstami idącymi z duchem czasu, tworzą poruszającą syntezę sztuki, w której dwie charyzmatyczne osobowości frontowe pojedynkują się na scenie w wiecznej rywalizacji doprawionej czarnym humorem. Teraz, ze swoim trzecim albumem „Mother Universe”, MOLLUST zaprasza w muzyczną podróż w kosmos.

Zdrawica – sylwetka zespołu

Gościem specjalnym, który otworzy krakowski koncert, będzie zespół Zdrawica, pochodzący z Jaworzna. To folk rockowa formacja, której początki sięgają 2013 roku. Przez te wszystkie lata, skład ewoluował z grupy wspólnie muzykujących przyjaciół w aktywnie działający zespół. Muzyka Zdrawicy to połączenie rockowych riffów z melodyjnymi klawiszami i zróżnicowanymi partiami fletu. Całości dopełnia wyrazisty damski wokal. W maju 2022 roku ukazał się pierwszy długogrający album Zdrawicy – „Tak o rzece”, który obejmuje dziewięć utworów. Dwa z nich – „Rzeka” i „Wieczorna mgła” doczekały się swoich teledysków. We wrześniu 2022 roku muzycy zaprezentowali singiel, który mocno wyróżnia się na tle granych przez nich kompozycji – Pi(j)racka. Utwory dostępne są do odsłuchu na platformach streamingowych.

Derwana – sylwetka zespołu

To autorski zespół muzyczny założony przez Magdę Przychodzką, która od samego początku pełni funkcję głównej wokalistki, kompozytorki oraz autorki większości tekstów. W swej twórczości inspiruje się bogatą mitologią słowiańską i dawnymi obrzędami. Muzyka zespołu to połączenie mocnych brzmień folk rocka oraz mistycyzmu kultury słowiańskiej, co tworzy niepowtarzalny klimat.
A sama Derwana? To mitologiczna bogini, której kult był związany z lasem i muzyką. Według legend, była piękną kobietą o długich, jasnych włosach, ubraną w szaty ze skóry i liści, a jej głowę zdobiły łanie rogi. Twarz miała spokojną i łagodną, a oczy błyszczały jak złote gwiazdy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *