Crowbar i Scowl wystąpią przed Hatebreed w Polsce!

Hatebreed ponownie zagra w Polsce – dołączą do nich doskonałe suporty: ciężkiego Crowbar i pyskatego hardcore’owego Scowl!

Hatebreed to jeden z tych pionierskich składów w kontekście metalcore’u, ale mimo stażu i zasług nie spoczywa na laurach. Hatebreed wciąż oferują ciężkie do granic breakdowny, twardzielskie riffy i maksimum konkretu. Poznaliśmy supporty letnich koncertów Hatebreed U ich boku zagrają: jeden z najcięższych zespołów świata – Crowbar oraz wizytówka współczesnego hardcore’u, grupa Scowl

HATEBREED (USA) metalcore

Hatebreed grali metalcore przed wszystkimi. Jeszcze w momencie, gdy nurt nie tyle był w powijakach, co w zasadzie do końca nie istniał. Od tamtej pory Jamey Jasta i spółka pozostają wierni własnym korzeniom, w dalszym ciągu uprawiając zręczną, a przede wszystkim kąśliwą hybrydę różnych odmian metalu (z korzeniem przede wszystkim w thrashu) i nakoksowanego amerykańskiego hardcore’u. “Satysfakcja to śmierć pragnienia” – mówi tytuł ich kultowego debiutu, a rzeczywistość pokazuje, że grupa zdaje sobie sprawę z nieśmiertelności tego hasła. Nie miękną, nie idą na kompromisy, nie lecą w trendy, tylko konsekwentnie gonią króliczka w poszukiwaniu recepty na metalcore idealny. Obserwowanie tych prób to sama przyjemność, ponieważ albumy wydają bezbłędne. Najważniejsze elementy – a więc ciężar, groove oraz punkowa dzicz – cały czas tu są i strzelają sierpa za sierpem w kontekście efektywności i odpowiedniej egzekucji. To co, dacie im się wychłostać we Wrocławiu?

Czytaj rownież: Tytani metalcore’u z Hatebreed znów w Polsce!

CROWBAR (USA) sludge metal:

Jeśli sludge jest bliski waszemu sercu, na pewno kochacie Crowbar. Jeśli niekoniecznie – istnieje spora szansa, że również kochacie Crowbar. Niezmordowana załoga dowodzona przez Kirka Windsteina (czyli nowoorleańskiego króla riffu) potrafi przemówić do znacznej większości metalowców, niezależnie od estetycznych preferencji. Dlaczego? Dlatego, bo mają to, co w metalu najważniejsze: ciężar. Tony ciężaru. Te kruszące partie gitar, rozdzierające emocje w tekstach i samo gęste oraz bagniste, bez miejsca na słodycze, rozmontowują bez ostrzeżenia.

SCOWL (USA) hardcore punk, alternative rock:

Pulsująca od blisko kilku lat fala nowego hardcore’u wcale nie maleje, a wszystko dzięki takim składom jak Scowl. Stale energiczna Kat Moss i koledzy łączą bowiem agresję z luzem, nie siedząc wyłącznie w samym hc, ale czerpiąc także z gitarowej klasyki lat 90. Oprócz jadowitych ataków kochają też piosenkowego alt-rocka, pierwotny metalcore czy nawet power pop. Na scenie są nie do pobicia, z płyty i EP-ek również.

Wystąpi:
HATEBREED (USA) metalcore

Kiedy: 20 czerwca (czwartek) 2024
Gdzie: Wrocław @ Transformator, ul. Tęczowa 57G
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 21 czerwca (piątek) 2024
Gdzie: Poznań @ 2Progi, Al. Niepodległości 36
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są już dostępne na: www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *