Damian Jr Gong Marley wystąpił w Warszawie

Damian Jr Gong Marley wystąpił przed warszawską publicznością, która tłumnie zgromadziła się w Progresji. Była to druga wizyta artysty w Polsce. Warszawską publikę rozgrzał Bas Tajpan, oraz Mesajah.

Podczas koncertu można było usłyszeć utwory artysty jak min. Nail Pon Cross, Make It Bun Dem, Here We Go, Set Up Shop, More Justice, Medication, Welcome to Jamrock i inne, jak również utwory jego ojca Boba Marley’a min: Get Up Stand Up, Could You Be Loved.

Jr Gong to najmłodszy syn legendy reggae Boba Marleya wyznaczył sobie własne miejsce w historii muzyki, kiedy stał się pierwszym w historii artystą Reggae, który wygrał GRAMMY w kategorii „Najlepsze wykonanie Urban/Alternative” za singiel „Welcome To Jamrock” z 2005 roku. Album o tym samym tytule zdobył także GRAMMY w kategorii “Najlepszy album reagge”.

W ciągu ostatnich lat Marley wstrząsnął scenami na całym świecie, najpierw we współpracy z Nasem przy ich wspólnym projekcie “Distant Relatives”, a następnie, gdy nawiązał współpracę ze Skrillexem podczas pracy nad ich przełomowym utworem „Make It Bun Dem”, który przez Rolling Stone został okrzyknięty „mistrzowskim połączeniem dubstepu i dancehallu”. W sierpniu 2021 ukazał się najnowszy singiel z jego udziałem “YOU”, który powstał w kolaboracji z artystką Yendry.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego koncertu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *