Damien Rice w Polsce. Tylko tydzień dzieli nas od koncertu

Damien Rice zagra w Polsce już za tydzień. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

Irlandzki alternatywny wokalista i autor tekstów Damien Rice rozpoczął swoją karierę muzyczną pod koniec lat 90. wraz z indie rockowym zespołem Juniper. Grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Polygram w 1997 roku i wydała dwa single, „The World Is Dead” i „Weathermen”, które osiągnęły umiarkowany sukces w irlandzkim radiu.

Damien Rice zagra w Polsce jeden koncert

Kiedy jednak przyszedł czas na nagranie pełnowymiarowego albumu, zasady kontraktowe wytwórni uniemożliwiły to zespołowi, a Rice odszedł z grupy.

Po krótkim odpoczynku w Europie Rice wrócił do Dublina, aby ponownie skupić się na muzyce, zbierając wystarczająco funduszy na nagranie demo. Wysłał je do producenta/kompozytora filmowego Davida Arnolda (Björk, Nina Persson, Paul Oakenfold). Arnoldowi spodobało się tak bardzo, że zorganizował dla Rice’a mobilne studio, w którym mógł nagrać płytę.

Jego pierwszy singiel, „The Blower’s Daughter”, stał się hitem Top 20, gdy pojawił się jesienią 2001 roku, a Rice wydał swój debiutancki album „O” na początku następnego roku. Album szybko rozprzestrzenił się w Wielkiej Brytanii, trafiając do pierwszej dziesiątki na brytyjskich listach przebojów i zdobywając status czterokrotnej platyny. W 2003 roku Rice wyruszył do Stanów Zjednoczonych, gdzie oprócz europejskich fanów zyskał także oddaną grupę amerykańskich fanów. Po wydaniu kolekcji „B-Sides” w 2005 roku Irlandczyk wydał swoją drugą płytę, „9”, pod koniec 2006 roku. Po intensywnym koncertowaniu, w
tym występie na Glastonbury i supportowaniu Leonarda Cohena w Dublinie w 2008 roku, Rice nieco się wycofał.

Wreszcie, w 2014 roku, ogłosił mały występ na obchodach 25-lecia Whelan’s, lokalu w stolicy Irlandii. Jego trzeci album, „My Favourite Faded Fantasy”, został wyprodukowany przez legendarnego amerykańskiego producenta Ricka Rubina i wydany w listopadzie 2014 roku. Album ponownie osiągnął numer jeden na irlandzkich listach przebojów i dobrze poradził sobie w całej Europie.

Damien Rice zagra w Polsce. Data, miejsce. Gdzie po bilety?

Znamy szczegóły europejskiej trasy koncertowej Damiena Rice’a. Artysta zapowiedział koncert w Polsce, który odbędzie się 4 kwietnia 2023 roku w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Gośćmi specjalnymi koncertu będą Silvia Perez Cruz i Jana Jacuka.


Bilety i więcej informacji dostępne na www.LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *