Damnation Festival 2023. Kolejna część fotorelacji z imprezy w Manchester

Damnation Festival 2023 odbył się w ten weekend w Manchesterze [UK]. Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z tej imprezy.

Damnation Festival 2023 odbył się w sobotę – 4 listopada w BEC Arenie w Menchesterze. Jest to największy europejski festiwal metalowy odbywający się w klubie. Trzy sceny, 12 godzin muzyki, 24 zespoły i tysiące fanów głodnych muzycznych wrażeń. Jako headlinerzy wystąpiły Electric Wizard, Katatonia i Anaal Nathkrakh. Dziś prezentujemy kolejną część naszej fotorelacji.

Czytaj także: Damnation Festival 2023. Zobacz kolejną część naszej fotorelacji z imprezy w Manchesterze

Damnation Festival 2023. Trzecia część fotorelacji z festiwalu w Manchesterze

Julie Christmas

Julie Christmas to amerykańska artystka pochodząca z Brooklynu. Podczas Damnation Festival wystąpiła ze swoim solowym projektem, serwując publiczności dość interesujące show. Jej muzykę można określić jako chaotyczne poszukiwania między post rockiem, post punkiem, sludge i noise rockiem. Artystka na scenie uwalnia wszelkie emocje. Jej muzyka wręcz przeszywa umysł i duszę.

Unearth

Unearth to energiczna grupa prezentująca wysokiej klasy metalcore. Chłopaki przylecieli aż z Ameryki, żeby rozpętać młyn pod sceną. I tak właśnie było! Publiczność nie zawiodła. Zespół ma na swoim koncie 8 studyjnych albumów, w tym jeszcze świeży (bo z maja) „The Wretched; The Ruinous”

Strigoi

Strigoi to projekt poboczny Grega Mackintosha z Paradise Lost. Zaskoczył nas całkowicie. Tym razem mieliśmy do czynienia z obskurnym sludge, który zupełnie jak sceniczny dym wsiąknął w nas, przyprawiając o dreszcze. Doomowa atmosfera i mistycyzm zdecydowanie nas kupili.

Deadguy

Deadguy, czyli metalcoreowcy z Ameryki. Chłopaki kopią tyłki od 1994 roku i to właśnie ich album „Fixation on a Co-Worker” jest uznawany za klasykę gatunku. Wokalista Tim „Pops” Naumann nie rozmieniał się na drobne. Wskoczył w tłum z wielką radością, żeby odśpiewać z publicznością kilka utworów.

Sigh

Sigh według nas dał najlepsze show podczas imprezy. Sigh to japoński zespół z Tokyo, który rozpoczął swoją muzyczną drogę w 1989 roku. Na początku zespół grał muzykę ekstremalną, by z powodzeniem ewoluować ze swoimi eksperymentami muzycznymi. Dziś zespół gra awangardowy metal, ale robią to po mistrzowsku! Zresztą zobaczcie sami!

Damnation Festival 2024. Bilety Blind Birds już w sprzedaży!

Mimo że tegoroczna edycja imprezy się dopiero zakończyła, i kurz po tym intensywnym dniu jeszcze nie opadł, organizatorzy wprowadzili do sprzedaży bilety na przyszłoroczny Damnation Festival. W ciągu 40 minut sprzedano ponad 400 biletów! Tak jak w tym roku, dzień przed imprezą będzie miał miejsce „Night Of Salvation”.

Bilety w cenie £75 można kupić na stronie festiwalu. Dostępne są różne formy płatności jak i opcje zakupu w ratach.

Bilety dostępne na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *