Dave Matthews Band powraca do Polski [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Dave Matthews Band – amerykańska legenda rocka powraca do Polski na jedyny występ w Warszawie. Misterne improwizacje i długie solówki są tym, na co fani zespołu zawsze czekają i nie zabraknie ich także tym razem!

Muzyczna uczta rockowa czeka nas już za kilka miesięcy – 12 kwietnia 2024 roku w COS Torwar w Warszawie. Bilety do sprzedaży trafią 22 września.Kupić będzie można je na www.biletserwis.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.  

Dave Matthews Band na jedynym koncercie w Polsce

DaveMatthews Band na światowej scenie muzycznej funkcjonuje od 1991 roku. Grupa została założona przez urodzonego w RPA Dave`a Matthewsa i w ciągu kilku lat zrobiła prawdziwą furorę. Zespół powstał w Charlottesville w stanie Wirginia, gdzie świętuje się Dzień DaveMatthews Band. Przypada on na 27 września, ponieważ w tym dniu w 1994 roku grupa wydała swój debiutancki studyjny album pt. „Under the Table and Dreaming”. Pierwsze koncertowe nagranie zarejestrowała już rok wcześniej.  

Zobacz również: Queen i cukrzyca. Jak kultowy hit może pomóc w leczeniu choroby?

W 1991 roku wokalista i gitarzysta DaveMatthews miał zapisaną na kasetach swoją muzykę, którą chciał pokazać światu. Poszukał wsparcia ze strony doświadczonych i już wtedy znakomitych muzyków, czyli perkusisty Cartera Beauforda i saksofonisty LeRoi Moore’a.  Chwilę później dołączył do nich 16-letni basista – Stefan Lessard. Ich zaraźliwe, charakterystyczne brzmienie już wtedy przykuło wielką uwagę i zgromadziło wokół bandu grono zagorzałych i lojalnych fanów. Początkowo grywali w niewielkich lokalach. Bardzo szybko jednak z małego zespołu, koncertującego głównie w salach klubowych, stali się gigantem, który sprzedaje swoje płyty w milionach egzemplarzy i występuje dla tysięcy fanów. Obecnie na swoim koncie formacja posiada 10 albumów studyjnych, 85 krążków koncertowych, 3 albumy kompilacyjne, 8 albumy wideo, 2 rozszerzone wydania, 36 singli i 21 teledysków. Łącznie sprzedała blisko 40 mln płyt. Do tej liczby należy dodać również setki bootlegów, czyli nieoficjalnych nagrań zespołu dostępnych za darmo w internecie.

Zobacz również: Porter i Karczewska pokazali nowe wideo. Zobacz „On The Wrong Planet

Muzyka amerykańskiej formacji to unikalne i perfekcyjne połączenie jazzu, folku, funk oraz popu. Zespół jak żaden inny słynie z długich, trzygodzinnych koncertów i wielominutowych improwizacji. Fani wiedzą, że każdy z występów Dave Matthews Band jest inny i nie ma czegoś takiego jak powtarzalność. Formacja przykłada szczególną wagę do relacji ze swoją publicznością, pozwalając jej na rejestrację i utrwalanie koncertu na własnych urządzeniach. To w dzisiejszych czasach duża rzadkość. Swoimi amatorskimi nagraniami mogą się pochwalić między innymi polscy fani. Na zaproszenie agencji Prestige MJM zespół był w Polsce dwukrotnie: w 2015 i 2019 roku. 

W przeciągu swojej ponad 30-letniej kariery Dave Matthews Band stał się jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka. Od momentu powstania zespół sprzedał ponad 25 milionów biletów, a jego udziałem są wielkie i bardzo udane widowiska koncertowe. W ciągu kilkudziesięciu lat kariery był szesnastokrotnie nominowany do nagród Grammy, a statuetkę zdobył zaledwie jedną. Jest to nieco zaskakujące, biorąc pod uwagę sukcesy grupy na listach przebojów i liczne, kultowe dzisiaj hity, które wyprodukowali. Należą do nich: „Crash Into Me”, „Ants Marching”, „Satellite”, „The Space Between”, „Everyday” i „Madman’s Eyes”.  

Jestem pewien, że czeka nas muzyczna uczta. Będą gitarowe riffy, wielominutowe popisy instrumentalne, improwizacje i przeboje, które zna każdy fan. DaveMatthews bawi się dźwiękami, a cały skład tworzy wielowymiarowy zespół, niedający się jednoznacznie sklasyfikować. Genialne koncerty na żywo są tym, co ich wyróżnia. Wiedzą o tym w Stanach, gdzie band jest stawiany na równi chociażby z Bruce’mSpringsteen’em i cieszy się olbrzymią popularnością. Zapraszam na koncert w Warszawie, niezapomniane wrażenia gwarantowane.

– mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która zorganizuje występ DaveMatthews Band. 

Dave Matthews w Polsce. Data, miejsce, bilety

Koncert Dave Matthews Band odbędzie się 12 kwietnia 2024 roku w COS Torwar w Warszawie.  To część europejskiej trasy zespołu, który powróci na kontynent po pięciu latach od ostatnich występów.  Bilety na koncert w stolicy dostępne będą od 22 września o godzinie 9:00 na www.biletserwis.pl. Dwa dni wcześniej, 20 września o godzinie 15:00 uruchomiona zostanie przedsprzedaż dla Warehouse – oficjalnego fanklubu DMB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *