David Ellefson prezentuje nowy album Dieth: oto co wiemy!

David Ellefson, były basista Megadeth, powraca z nowym projektem Dieth. Sprawdź szczegóły, utwory i współpracowników na najnowszym albumie.

Po kontrowersjach i odejściu od Megadeth legendarny basista David Ellefson nie zwalnia tempa i prezentuje swój najnowszy projekt – Dieth. W artykule przyjrzymy się bliżej zapowiedzi albumu, jego zawartości oraz współpracownikom, którzy wraz z Ellefsonem tworzą to nowe przedsięwzięcie.

Dieth – nowa era dla Davida Ellefsona

Dieth to zespół, który ma być dla Ellefsona nowym początkiem w świecie muzyki metalowej. Po burzliwym okresie z Megadeth David skupia się teraz na własnej karierze i swoim nowym projekcie. Album, który ma się ukazać wkrótce, ma być dowodem na to, że Ellefson nie zatracił swojego talentu ani pasji do muzyki.

Dieth to świeża formacja death/thrash metalowa, w której skład wchodzą trzej utalentowani i rozpoznawalni muzycy z różnych zakątków świata. Brazylijczyk Guilherme Miranda (były członek Entombed A.D.) pełni rolę gitarzysty i wokalisty zespołu, David Ellefson (ex Megadeth) gra na basie, natomiast polski przedstawiciel Michał Łysejko (ex Decapitated) zajmuje się perkusją.

Przypominamy, że Michał Łysejko opuścił Decapitated pod koniec 2018 roku, natomiast Entombed A.D. zakończył działalność w marcu 2021 roku po śmierci lidera zespołu Larsa Gorana Petrova. W maju tego samego roku David Ellefson został usunięty z Megadeth.

Dieth – co już wiemy o nowym albumie?

Debiutancki album zespołu Dieth ukaże się 2 czerwca za sprawą Napalm Records. Płyta, zawierająca 10 utworów, będzie nosić nazwę „To Hell And Back”. Miksem i masteringiem zajął się Łukasz Zalewski z Zed Studios.

Co można oczekiwać od brzmienia Dieth?

Nazwa „Dieth” symbolizuje umierającą przeszłość oraz początek nowego etapu w życiu. Z tego powodu na debiutanckim albumie z pewnością usłyszymy świeże dźwięki.

Według informacji Blabbermouth „To Hell And Back” zarówno pod względem muzycznym, jak i lirycznym, reprezentuje nowe początki, które przełamią dotychczasowe brzmienia związane z muzykami. Efekty tego projektu można już dziś usłyszeć, gdyż zespół podzielił się trzema singlami zapowiadającymi płytę. Jednym z nich jest „In The Hall Of The Hanging Serpents”, który pojawił się już w 2022 roku. Drugim jest utwór tytułowy „To Hell And Back”.

Najświeższym utworem jest natomiast „Don’t Get Mad… Get Even!”, który został opublikowany na kanale Napalm Records. Utwór zyskał interesujące komentarze. Przeczytamy między innymi: „nie spodziewałem się, że David Ellefson wystąpi w zespole death metalowym” oraz określenie gatunku jako „bat metal”.

Oczekuje się, że będzie to mieszanka brzmień, która zadowoli zarówno fanów Megadeth, jak i nowych odbiorców.

Źródło: Blabbermouth

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *