David Garrett: „Jestem w stu procentach oddany muzyce”

David Garrett, wirtuoz skrzypiec szczerze i zabawnie opowiada o sobie, dzięki czemu możemy go lepiej poznać.

David Garrett wraca do kraju nad Wisłą. Tym razem wirtuoz skrzypiec zagra w Warszawie i będzie promował swój nowy album „Iconic”, który właśnie wchodzi do sprzedaży. Koncert jest zaplanowany na 18 kwietnia 2023 roku.

David Garrett o sobie

Dlaczego nie chciałby nagrać albumu z Justinem Timberlake’m? Czy kryje się w nim rockowa dusza? Dlaczego najnowsza płyta to powrót do klasyki i czy na pewno jest z niej zadowolony…? Na te i inne pytania odpowiada David Garrett. Przedstawiamy rozmowę, która nagrana została podczas pobytu skrzypka w Warszawie, pod koniec ubiegłego roku.

David Garrett jest jednym z najlepszych współczesnych skrzypków na świecie. Ogromną popularność zyskał grając covery najbardziej rozpoznawalnych hitów muzyki filmowej, rockowej czy popowej, co przyniosło mu międzynarodowe uznanie fanów. Z rozbrajającą szczerością przyznaje jednak, że wybrałby… czystą klasykę. Do klasyki zresztą powrócił w swojej najnowszej płycie pt. „Iconic”, do której inspiracją były utwory takich kompozytorów jak Bach, Dvorak, Mendelssohn czy Shumann.

Crossover to dobra zabawa, daje mi możliwość, żeby być trochę bardziej kreatywnych przy pisaniu i aranżowaniu muzyki. Ale to jest brama wejściowa do muzyki klasycznej dla publiczności. Nigdy nie zapominam, że to jest pomost

– mówi w rozmowie David Garrett. Nie ukrywa, że jest dumny z nowego wydawnictwa.

David Garrett w Polsce. Data, miejsce, bilety

David Garret uznawany za najlepszego i najszybszego wirtuoza skrzypiec XXI wieku zagra koncert w Warszawie 18 kwietnia 2023 roku. Bilety do nabycia na stronie www.biletserwis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *