David Garrett o sobie samym. Wirtuoz skrzypiec szczerze i zabawnie opowiada o sobie [WIDEO]

David Garrett, wirtuoz skrzypiec szczerze i zabawnie opowiada o sobie, dzięki czemu możemy go lepiej poznać. Mierzy się z pytaniami o ulubioną polską potrawę i życiową misję.

Garrett już jako kilkulatek był zauważony przez wybitnych muzyków. Zadebiutował na scenie w wieku 10 lat i stał się najmłodszym artystą, któremu udało się podpisać kontrakt z prestiżową wytwórnią Deutshe Grammophon.

David Garrett opowiada o sobie samym. Zobacz wideo!

Skrzypek szlifował swój talent w jednej z najlepszych szkół muzycznych na świecie – rozpoznawalnej Julliard School w Nowym Jorku. Od momentu ukończenia edukacji, aż po dzień dzisiejszy, Garrett współpracuje z wyjątkowymi i najlepszymi dyrygentami świata takimi jak: Zubin Mehta, Christoph Eschenbach, Riccardo Chailly i Andrés Orozco-Estrada. Jego celem jest popularyzowanie muzyki klasycznej wśród młodszej widowni, co wychodzi mu niesamowicie – na Instagramie obserwuje go prawie 300 tys. fanów, a na Facebooku – ponad milion. Amerykański wirtuoz skrzypiec i dyrygent – Yehudi Menuhin określił Garretta jako „największego skrzypka swojego pokolenia”. Pomimo, że dopiero niedawno przekroczył czterdziestkę, na swoim koncie ma już trzynaście albumów studyjnych i ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

Zapytany o to z kim spędziłby cały jeden dzień odpowiada bez wahania – z martką! O czym jeszcze opowiada artysta? Dowiemy się z pierwszej części materiału wideo. Zapraszamy do oglądania.

David Garrett w Polsce. Data, miejsce, bilety

David Garret uznawany za najlepszego i najszybszego wirtuoza skrzypiec XXI wieku zagra koncert w Warszawie 18 kwietnia 2023 roku. Bilety do nabycia na stronie www.biletserwis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *