Dawid Podsiadło planuje apostazję. Jakie są powody tej decyzji?

W podcaście „WojewódzkiKędzierski” Dawid Podsiadło oświdczył, że ma zamiar odejść z Kościoła katolickiego. Muzyk jest w trakcie apostazji.

Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski co poniedziałek o godz. 20.00 rozmawiają z gośćmi ze świata kultury, polityki, sportu i szeroko pojętego show-biznesu. W drugim sezonie gośćmi podcastu „WojewódzkiKędzierski” byli m.in. Antoni Królikowski, Blanka Lipińska czy Krzysztof Rutkowski oraz jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, Dawid Podsiadło. Muzyk wypowiadał się w kwestię Kościoła i swojej piosenki „Post”, której tekst wywołał sporo zamieszania.

Jestem krok dalej, bo udało mi się zdobyć ten akt chrztu i teraz jak będę w rodzinnych stronach i wygospodaruję czas na to, to poprosiłbym o tę apostazję. Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy

— powiedział Podsiadło.

Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe. Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję. „Post” był reakcją na głęboko umoralniające — właśnie w kontekście wartości i wiary — postawy prezentowane przez różne osoby, które na co dzień same mają spore braki w moralności

— tłumaczył muzyk.

21 października ukazał się nowy album Dawida Podsiadły „Lata Dwudzieste”. Płyta trafiła do pierwszej piątki najpopularniejszych w skali globalnej premier na platformie Spotify.

foto: materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *