De Staat na jedynym koncercie w Polsce!

DE STAAT PROJEKT “Red, Yellow, Blue”

KONCERT W POLSCE

31.10.2022 – WARSZAWA – HYBRYDY
BILETY W SPRZEDAŻY OD  8 MARCA 2021 – NA LIVENATION.PL

BILETY:
  • Ogólna sprzedaż rozpocznie się  8 marca 2022 na LiveNation.pl o 10:00

Z ich spektakularnym wideo które stało się viralem „Witch Doctor” i występami jako support dla Muse i the Rolling Stones, holenderski zespół De Staat, pozostaje radośnie nieskategoryzowany. Pod skrzydłami frontmana Torre Florim, którego potężny głos działa jak wezwanie do broni, flirtują z funkiem i plemiennymi rytmami, introspekcjami i dzikim humorem, które bardziej zawdzięczają Davidowi Byrne’owi czy Prince’owi niż jakikolwiek inny zwykły zespół rockowy. A po czternastu latach kariery są gotowi żeby wkrótce wystartować z nowym projektem: Red, Yellow, Blue.

Nie będzie albumu studyjnego – zamiast tego pojawiła się gigantyczna kolekcja nowych piosenek udostępnionych na platformach cyfrowych od 4 listopada i będą przez cały 2022 r. Florim zaakceptował słynny eklektyzm zespołu, który stworzył pierwszy rock and rollowy projekt artystyczny, pisząc dziesiątki utworów odwzorowujących kolory czerwieni, żółci i błękitu.

Red, Yellow, Blue to eksperyment w pisaniu piosenek. Jest tak wiele sposobów, na które ludzie próbują opisać muzykę De Staat, a żaden z nich nie pasuje… ale czerwony, żółty i niebieski to ich alternatywne kategorie dla różnych nastrojów piosenek, które zespół napisał przez cały ten czas.

Po raz pierwszy wymyślony przez Torre w 2006 roku jako wyzwanie dla samego siebie; zanim powstała grupa, był to jednoosobowy projekt w Nijmegen w Holandii. „Tworzyłem ogrom muzyki, wszystkie jej rodzaje”, uśmiecha się Torre. „Chciałem tylko zobaczyć, czy uda mi się stworzyć coś, co brzmiałoby jak całość!” Po połączeniu się ze sobą wspomnianych dźwięków, ta „jedna całość” wkrótce stała się znana jako De Staat – przetłumaczony jako „The State” – i ich debiutancki 2009, „Wait For Evolution”.

W składzie uzupełnionym przez gitarzystę prowadzącego Vedrana Mircetica, basistę Jopa van Summerena, multi-instrumentalistę Rocco Hueting i perkusistę Tim van Delft, co osiągnęli De Staat, ponieważ te początkowe dni były niezwykłe.

Credit: Alexander Popelier

Na czterech bardziej kolorowych albumach: „Machinery” z 2011 r., „I_Con” z 2013 r., „O” z 2016 r. i z 2019 r. „Bubble Gum”, De Staat stworzyli kameleonową markę rocka, która jest w całości ich własnością – zespół, który powołuje się na wpływy takich artystów jak: Talking Heads, Rihanna i Nine Inch Nails, Radiohead, Michael Jackson, Run-DMC i Soulwax. I coraz więcej ludzi zauważa ich z tego powodu – w tym niektóre z największych zespołów na świecie.

W 2017 roku De Staat zdobył kilka bardzo pożądanych kontraktów na koncerty jako support, w tym The Rolling Stones w Amsterdamie i trasę z Muse po Europie podczas ich hitowej trasy Drones w 2016. W 2019 roku zespół koncertował w UE i Wielkiej Brytanii i grał na największych festiwalach, takich jak Rock Werchter (BE), Amsterdam Dance Event (NL) i Deichbrand Festival (DE). Zastąpili The Prodigy jako headliner na Lowlands Festival w sierpniu 2019.

Więcej informacji:

www.destaat.net

https://www.instagram.com/destaat/

https://www.facebook.com/destaat/

https://twitter.com/destaat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *