Dead by April wystąpi w Warszawie

Dead by April powracają do Polski. Szwedzcy metalcore’owcy wystąpią 4 października w warszawskiej Proximie w ramach trasy promującej jej nowy krążek “The Affliction”.

Dead by April zadebiutowali w 2007 roku 10-utworowym demo, które krążąc po internecie zebrało duże grono odbiorców. Dwa lata później grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Music, by krótko potem pod jej egidą wydać swój pierwszy album, nazwany po prostu “Dead by April”. Promujący go singiel “Losing You” szybko stał się hitem i przez 2 tygodnie utrzymywał się na pierwszym miejscu szwedzkiej listy przebojów.

Siedem lat po wydaniu “Worlds CollideDead by April powracają z nowym, piątym w dorobku dużym albumem “The Affliction”. Na krążek składa się 14 utworów, w tym aż do 5 z nich formacja zaprosiła gości (na płycie usłyszymy Samuela Ericssona oraz członków Smash Into Pieces, Self Deception czy The Day We Left Earth), a za remix zamykającego całość “Dreamlike” odpowiada Mendum. Wszystko to składa się na najbardziej eksperymentalny i przekraczający granice materiał w karierze Szwedów. Formacja powróci do naszego kraju po blisko półtora roku i jeśli lubicie połączenie ciężkich brzmień z elektroniką i popową chwytliwością, to tego wydarzenia nie możecie przegapić!

Dead by April w Polsce. Data, miejsce, bilety

Data: 4 październik 2024
Miejsce: Warszawa, Proxima
Bilety: w cenie od 109 zł dostępne na stronie Winiary Bookings oraz w serwisach Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *