Deathcore’owcy z Whitechapel na dwóch koncertach w Polsce!

Zasłużona i wciąż kwitnąca amerykańska formacja zagra 6 sierpnia w Krakowie i dzień później w Warszawie.

Whitechapel budzą podziw zasługami na okołometalowym gruncie (są jedną z pierwszych kapel, które wymyśliły deathcore), a także perfekcjonizmem. Świetne riffy, brutalne breakdowny, potężny wokal Phila Bozemana, a na ostatniej płycie – ciekawa melodyjność i emocjonalność. Rozwijają się, zmieniają i nigdy nie nagrywają tak samo. Przekonajcie się o ich sile na żywo.

WHITECHAPEL (USA) deathcore, alternative metal:

Ścieżka kariery Whitechapel powinna być wzorem podpatrywanym przez metalowe zespoły, którym marzą się sukcesy i szerokie uznanie – niezależnie od gatunku. Amerykanie najpierw wymyślili i następnie doprowadzili do perfekcji deathcore’ową formułę. Zrobili to już blisko dwie dekady temu, a nurt w dalszym ciągu nie ulega dezaktualizacji, tylko rośnie, generując kolejne pokolenia artystów. Ale czy to oznacza, że załoganci z Knoxville zrobili swoje, by później osiąść na laurach? W życiu. Ich główny cel to wymyślanie siebie na nowo, dlatego z każdym kolejnym albumem przeobrażają swoją stylistykę, coraz chętniej i śmielej zaglądając w okolice alternatywnego metalu. Ba!, im dalej w las, tym mocniej w ich numerach wybrzmiewają także progmetalowe naleciałości. Pełen szacunek – nie stoją w miejscu, nieprzerwanie dokładają nowe elementy, a przy tym piszą wzorowe kawałki. Pozostaje tylko pogratulować.

Bilety:

Bilety na obydwa koncerty trafią do sprzedaży 28 marca (10:00) na: https://knockoutmusicstore.pl/ (druki kolekcjonerskie)

Kiedy: 6 sierpnia (wtorek) 2024

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 7 sierpnia (środa) 2024

Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99A

Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *