DEEP PURPLE pracują nad nowym wydawnictwem. Hard Rock Heroes Festival już za miesiąc

ROGER GLOVER mówi, że DEEP PURPLE pracuje nad pierwszym albumem studyjnym z gitarzystą SIMONEM MCBRIDE

Deep Purple pracują obecnie nad swoim pierwszym albumem studyjnym, odkąd zrekrutowali gitarzystę Simona McBride’a do swoich szeregów.

W wywiadzie dla brazylijskiego radia A Rádio Rock basista DEEP PURPLE – Roger Glover opowiedział o planach zespołu na najbliższe miesiące.

Glover: „Cóż, właśnie przeszliśmy dużą zmianę, ponieważ nasz gitarzysta Steve Morse musiał odejść z zespołu, ponieważ opiekował się swoją ciężko chorą żoną. I tak mamy nowego gitarzysta w zespole – Simona McBride’a. I to jest całe nowe doświadczenie; znaczy, to już całkiem inny zespół.”

Kontynuował: „W pewnym sensie musimy zaakceptować zmiany. Nie można robić w kółko tego samego, a my mieliśmy oczywiście kilka zmian na przestrzeni lat. A ta jest szczególnie ekscytująca; Ponieważ pracowaliśmy nad nowym albumem, powinniśmy mieć nowy album w przyszłym roku. I nie możemy przestać pisać. To właśnie robimy.”

Simon McBride został powołany jako gitarzysta koncertowy Deep Purple zeszłego lata, kiedy długoletni członekj formacji Steve Morse zdecydoiwał się na przerwę, aby opiekować się swoją żoną, Janine, która walczy z rakiem.

McBride jest gitarzystą, wokalistą, autorem tekstów i liderem zespołu w jednym, pochodzi z Belfastu w Irlandii Północnej – miejsca, w którym rezonują najlepsze tradycje muzyczne, takie jak Gary Moore i Rory Gallagher, a także zespoły takie jak THIN LIZZY i oczywiście U2.

Najnowszy album DEEP PURPLE, „Turning To Crime”, ukazał się w listopadzie 2021 roku nakładem earMUSIC. Album zawiera wersje wielkich klasyków rocka i muzycznych klejnotów DEEP PURPLE — w tym utwory oryginalnie nagrane przez Boba Dylana, FLEETWOOD MAC, Boba Segera, CREAM i THE YARDBIRDS — starannie wybrane przez każdego członka zespołu.

„Turning To Crime” został wyprodukowany przez Boba Ezrina, który pracował z Deep Purple przy poprzednich albumach tworzących „trylogię czasu” – „NOW What?” (2013), „Infinite” (2017) i „Whoosh!” (2020).

Został zaledwie miesiąc do prawdziwego święta wszystkich fanów hard rocka! Już 12 czerwca w TAURON Arena Kraków odbędzie się HARD ROCK HEROES FESTIVAL!

Headliner Hard Rock Heroes Festival – Deep Purple! Wśród gości specjalnych Nazareth i JORN!

Headlinerem festiwalu będzie żywa legenda, formacja, która pomogła ukształtować i zdefiniować gatunek hard rocka i stopniowo wychodząc poza gatunkowe ramy, zachowała świeżość brzmienia, przyciągając kolejne pokolenia fanów – DEEP PURPLE oraz szkocka grupa Nazareth, norweska grupa JORN pod wodzą Jorna Lande. Polską scenę reprezentować będzie Kruk & Wojtek Cugowski. Skład festiwalu dopełniają polskie formacje, 1One i Slave Keeper!

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od ponad 50 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 22 płyty studyjne i liczne albumy koncertowe, a utwór „Smoke On The Water’ znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.

W sierpniu 2020 roku ukazał się album „Whoosh!”, a w listopadzie zeszłego roku krążek „Turning to Crime”, na którym znalazł się zestaw niezwykłych coverów w wydaniu Deep Purple. W lipcu z zespołem pożegnał się Steve Morse, a zastąpił go irlandzki wokalista i gitarzysta Simon McBride. Wielka muzyczna podróż pod znakiem Deep Purple trwa nadal, a sam zespół zachwyca swoją genialną koncertową formą.

NAZARTEH – 50 lat na scenie!

Nazareth to szkocki zespół hardrockowy założony w Dunfermline w 1968 roku, który na początku lat 70. zyskał popularność w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach europejskich. Zakres ich popularności rozszerzył się na arenie międzynarodowej, w tym w Stanach Zjednoczonych, wraz z wydaniem albumu „Hair of the Dog” z 1975 roku , na którym znalazły się ich hity „ Hair of the Dog ” oraz cover ballady „ Love Hurts ”. Szkoci nagrywają i koncertują od ponad 50 lat.

Obszernego wywiadu naszemu portalowi udzielił Pete Agnew – basista Nazareth

U Was ciągle czuć ducha rocka. Wywiad z Pete Agnew, basistą zespołu Nazareth

„Surviving the Law” to 25 album studyjny Nazareth. Został wydany 15 kwietnia 2022 roku przez Frontiers Records i wyprodukowany przez Yanna Rouillera, który również pracował z Nazareth przy ich poprzednich albumach, Tattooed on My Brain (2018), The Newz (2008) i Rock 'n’ Roll Telephone (2014). Jest to drugi album Nazareth, na którym występuje wokalista Carl Sentance. Oryginalny wokalista Dan McCafferty pobłogosławił nowego wokalistę Nazaretu i opuścił zespół w 2014 roku, powołując się na problemy zdrowotne.

JORN LANDE – wokalna legenda z solowym projektem Jorn

Jorn to norweski zespół hardrockowo-metalowy, na którego czele stoi wokalista Jørn Lande – piosenkarz hard rockowy i heavy metalowy. Znany jest ze współpracy z zespołami Ark, Beyond Twilight, Millenium, Vagabond, The Snakes, a przede wszystkim z power metalowym zespołem Masterplan. Jest także najczęściej występującym gościnnym wokalistą międzynarodowej supergrupy Avantasia, a obecnie skupia swoją działalność na solowym projekcie Jorn.

Pozostali członkowie to gitarzysta Tore Moren, basista Sid Ringsby i perkusista Francesco Jovino. Zespół został założony w 2000 roku przez Lande iw tym samym roku ukazał się debiutancki album Starfire.

Najnowsze wydawnictwo studyjne formacji JORN to „Over The Horizon Radar” wydany w czerwcu 2022 roku zawierający oszałamiające popisy wokalne, epickie piosenki i hymny rockowe. Zawierający 10 oryginalnych kompozycji album ujął również rozszerzoną wersję utworu „Faith Bloody Faith” (napisany pierwotnie na Melodi Grand Prix, norweski konkurs Eurowizji 2021).

Jorn Lande udzielił niedawno naszemu portalowi obszernego wywiadu:

Kim jest prawdziwy artysta? Świąteczny wywiad z Jornem Lande część I
Kim jest prawdziwy artysta? Świąteczny wywiad z Jornem Lande część II

Metal Mind Productions zaprasza na HARD ROCK HEROES FESTIVAL

Wystąpią:

  • Deep Purple
  • Nazareth
  • JORN
  • Kruk & Wojtek Cugowski
  • 1ONE
  • Slave Keeper

HARD ROCK HEROES FESTIVAL 12.06.2023 – TAURON Arena Kraków

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Płyta – 290/ 320 PLN
Sektory I kat. – 380/ 410 PLN
Sektory II kat. – 340/ 370 PLN
Sektory III kat. – 280/ 310 PLN
Bilety do nabycia na stronach:
https://shop.metalmind.com.pl/160,bilety_22,pl.html (KOLEKCJONERSKIE)
www.eventim.pl
www.ebilet.pl

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl

LIVE ROCK JEST PATRONEM MEDIALNYM WYDARZENIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *