Deep Purple – premiera trzeciego singla „Lazy Sod” z nadchodzącej płyty

Latem tego roku otwiera się nowy rozdział w historii Deep Purple. Nowy 23 już album „=1” zostanie wydany 19 lipca, a „Lazy Sod” to trzeci singiel, promujący płytę!

Zespół uznawany jest za jednego z kluczowych twórców ciężkiego rocka, ale stale poszerza swoje muzyczne granice. Na ich czele stoi legendarny Ian Gillan, którego wokal inspiruje pokolenia, towarzyszą mu basista Roger Glover, perkusista Ian Paice i maestro na klawiszach Don Airey. To pierwszy album zespołu nagrany ze znakomitym gitarzystą Simonem McBridem, który idealnie wpasował się w skład zespołu, po tym jak Steve Morse odszedł z powodów osobistych. Od 2022 roku Simon zagrał już dla ponad pół miliona fanów Deep Purple.

Po sukcesie dwóch ostatnich singli „Portable Door” i „Pictures Of You”, legendarni brytyjscy hardrockowcy DEEP PURPLE wydali „Lazy Sod”, trzeci utwór z nadchodzącego albumu „=1”.

Zapytany o inspirację do powstania piosenki, frontman DEEP PURPLE, Ian Gillan, wyjaśnił w wywiadzie dla magazynu Rocks: „Niedawno młody dziennikarz zapytał mnie, ile piosenek napisałem w życiu. Odpowiedziałem, że ostatni raz, kiedy mój asystent liczył, dwadzieścia lat temu, było ich ponad 500. Poczułem się całkiem spełniony, dopóki nie wskazał mi 5000 piosenek Dolly Parton i nie nazwał mnie leniwym kretynem. Nie mogłem się powstrzymać i nie zapisałem tej wymiany zdań w swoim notatniku.

„=1” ukaże się 19 lipca nakładem EarMUSIC. Płyta LP to pierwszy materiał DEEP PURPLE z nowym gitarzystą Simonem McBridem, który dołączył do zespołu dwa lata temu po odejściu Steve’a Morse’a.

DEEP PURPLE kontynuuje działalność z ostatnich lat, wydając albumy i zapełniając areny na całym świecie, dodając kolejne rozdziały do swojego dziedzictwa, zyskując sprzedaż w wysokości 100 milionów albumów. Zespół uznawany jest za jednego z kluczowych twórców heavy rocka i stale poszerza swoje granice muzyczne. Na ich czele stoi Gillan, którego wokal zdefiniował pokolenia, któremu towarzyszą mistrzowski basista Roger Glover, potężny perkusista Ian Paice i maestro na klawiszach Don Airey.

„=1” to pierwszy album zespołu nagrany z McBridem, który bezproblemowo wkomponował się w skład zespołu, gdy długoletni członek Morse odszedł z powodów osobistych. Od 2022 roku Simon zagrał już dla ponad pół miliona widzów w DEEP PURPLE.

Ale DEEP PURPLE to coś więcej niż tylko członkowie zespołu, a „=1” uosabia esencję i postawę ich wcielenia z lat 70., prawdopodobnie bardziej niż jakikolwiek inny album z ostatnich lat. Płyta, której producentem po raz kolejny jest legendarny Bob Ezrin, przywołuje klasyczne brzmienie pionierskiego zespołu, bez popadania w nostalgię.

Z trzema kolejnymi albumami numer 1 w tylnej kieszeni i odradzającą się nową energią, która napędza ich do przodu, DEEP PURPLE jest na szczycie. „Now WHAT?!” (2013), „inFinite” (2017) i „Whoosh!” (2020) sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie, co czyni DEEP PURPLE jednym z obecnie działających zespołów rockowych odnoszących największe sukcesy. Najnowszy album studyjny „Whoosh!” osiągnął pierwsze miejsca na listach przebojów w siedmiu krajach i znalazł się w pierwszej dziesiątce w kolejnych 12.

Lista utworów albumu Deep Purple „=1”

01. Show Me
02. A Bit On The Side
03. Sharp Shooter
04. Portable Door
05. Old-Fangled Thing
06. If I Were You
07. Pictures Of You
08. I’m Saying Nothin’
09. Lazy Sod
10. Now You’re Talkin’
11. No Money To Burn
12. I’ll Catch You
13. Bleeding Obvious

Deep Purple + Jefferson Starship wystąpią w Polsce. Data, miejsce, bilety

17.10.2024

Katowice, Hala Spodek

Deep Purple wracają do Polski! I love it and I need it! Powrót legendy. Trasa nazywa się 1 More Time Tour, ale wierzymy, że to jeszcze nie pożegnanie, bo Deep Purple są w znakomitej formie scenicznej. Przekonamy się o tym już 17 października w Katowicach. Gościem specjalnym koncertu będzie amerykańska grupa Jefferson Starship. Bilety na koncert Deep Purple + Jefferson Starship już dostępne.

Bilety na koncert Deep Purple i Jefferson Starship dostępne są cały czas w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Wejściówka na płytę kosztuje 299 zł.
Ceny pozostałych biletów:

  • VIP Meet & Greet
  • Loża – 449 złotych
  • Miejsca siedzące, sektory A – 369 zł
  • Miejsca siedzące, sektory B – 329 zł
  • Miejsca siedzące, sektory C – 269 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *