Deep Purple w Krakowie w ramach Hard Rock Heroes Festival [ZDJĘCIA]

To było prawdziwe święto dla wszystkich fanów hard rocka! 12 czerwca w TAURON Arena Kraków odbył się Hard Rock Heroes Festival. Headlinerem festiwalu był Deep Purple. Wśród gości specjalnych pojawili się tacy artyści jak szkocka grupa Nazareth i Jorn Lande. Polską scenę reprezentowali między innymi Kruk & Wojtek Cugowski.

Deep Purple to zespół, który od lat zasługuje na miano giganta sceny muzycznej, stanowiąc kluczowy filar w kreowaniu gatunków takich jak heavy metal i hard rock. W Księdze Rekordów Guinnessa grupa ta uchodzi za zespół o najgłośniejszym brzmieniu na świecie. Z ponad półwiecznym stażem i ponad 100 milionami sprzedanych albumów, Deep Purple jest niezaprzeczalnie monumentalnym zjawiskiem w świecie muzyki. Zespół wydał 22 albumy studyjne, liczne płyty koncertowe, a ich hit „Smoke On The Water” jest częścią prestiżowej listy 500 najlepszych utworów w historii rocka.

Deep Purple w Krakowie

W sierpniu 2020 roku, fani zespołu mogli cieszyć się nowym albumem zatytułowanym „Whoosh!”, a kolejna niespodzianka przyszła w listopadzie poprzedniego roku, kiedy to zespół wydał „Turning to Crime” – album pełen niecodziennych interpretacji znanych utworów. W lipcu doszło do zmiany w składzie – gitarzystę Steve’a Morse’a zastąpił irlandzki wokalista i gitarzysta Simon McBride. Podróż muzyczna, którą Deep Purple konsekwentnie kontynuuje, nadal rozbudza zachwyt wśród fanów, podkreślając niewiarygodną formę koncertową zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *