Delain i Illumishade wystąpili w Proximie [ZDJĘCIA]

Delain w lutym ubiegłego roku wydali swoj siódmy album „Dark Waters”. Tym samym grupa rozpoczęła swój nowy i ekscytujący rozdział w swojej działalności. Zespół jest w trakcie swojej europejskiej trasy Dark Water Over Europe Act II. W piątkowy wieczór Delaine zawitał do warszawskiego klubu Proxima. Tego wieczoru na scenie mogliśmy również zobaczyć szwajcarski zespół Illumishade.

Djent w połączeniu z elementami symfonicznymi i progresywnymi? Brzmi dość niespotykanie, ale właśnie w ten sposób można opisać twórczość szwajcarskiego Illumishade. Założona w 2019 roku przez wokalistkę Fabienne Erni grupa wraz z opublikowaniem ostatniego singla “Enemy” pokazuje, że zarówno muzycznie i lirycznie obiera nowoczesny kierunek. To, gdzie ją finalnie zaprowadzi, mogliśmy zobaczyć w piątek wieczorem na scenie warszawskiej Proximy. Zespół w tym roku planuje również wydać swój najnowszy album pod skrzydłami Napalm Records.

Illumishade podczas koncertu w Proximie

Holenderskie Delain ma na swoim koncie 7 albumów, 3 epki i DVD live, na których to materiałach można usłyszeć wielu znamienitych gości, jak np. Sharon Den Adel (Within Temptation), Marko Hietala (Nightwish), którego zespół zaprosił do udziału również na najnowszym albumie, oraz Alisse White-Gluz (Arch Enemy). Przez wspólne trasy zagrane z Nightwish, Sabatonem czy Within Temptation oraz występy na uznanych festiwalach typu Wacken, Graspop i Download, Delain na przestrzeni lat dorobili się marki jednego z czołowych przedstawicieli metalu symfonicznego. Ze zmianami w lineupie, w tym z nową wokalistką – Dianą Leah, formacja kontynuuje swoją podróż, obierając nieco nowe ścieżki na scenie metalowej.

Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Delain

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *