Delain w nowym składzie na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Delain, po wielu kłopotach ze składem, pojawił się na jednej z głównych scen Wacken Open Air. Koniecznie zobaczcie galerię z ich koncertu!

Delain to holenderski zespół wykonujący metal symfoniczny, założony w 2002 roku przez byłego klawiszowca Within Temptation, Martijna Westerholta. Grupa miała początkowo być wyłącznie projektem studyjnym. W 2005 roku do składu dołączyła wokalistka Charlotte Wessels i zespół rozpoczął oficjalną działalność. Na fali pandemii, w lutym 2021 roku zespół rozpadł się. W czerwcu 2021 roku Westerholt ogłosił, że Delain pojawi się w nowym składzie. Aktualnie grupę tworzą: Martijn Westerholt – klawisze, Sander Zoer – perkusja, Ronald Landa – gitara, wokal, Ludovico Cioffi – bas, chórki, Diana Leah – wokal.

Delain wystąpił na Wacken Open Air

Występ Delain na W:O:A był jednym z cyklu koncertów promujących nowy krążek „Dark Waters” na którym po raz pierwszy pojawia się zjawiskowa wokalistka Diana Leah. Zespół zagrał utwory z nowej płyty, ale oczywiście na takim koncercie nie mogło zabraknąć najbardziej znanych i lubianych utworów. Usłyszeliśmy m.in. „Suckerpunch”, „We are the Others” czy „April Rain”, w których zespół wspierała licznie zgromadzona publika. Delain w nowym składzie w niczym koncertowo nie ustępuję poprzednikom. Jest energetycznie, melodyjnie, a tam gdzie trzeba z kopnięciem. Do Diane Leah w trzech utworach dołączył gościnnie Paolo Ribaldini.

Zobacz również: Vixen powrócił na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Delain na Wacken Open Air

Zespół po całkowitym rozpadzie i w zupełnie nowym składzie nie stracił nic z muzycznej atrakcyjności. Nowy album bardzo dobrze koresponduje z poprzednimi dokonaniami, a na koncercie jest moc, żywioł i iskra. Wizyta na koncercie Delain to obowiązek każdego wielbiciela symfonicznego metalu.

Zobacz również: Trivium wstrząsnął Wacken Open Air 2023

Delain już wkrótce w Polsce!

Grupa, pod koniec stycznia przyszłego roku, wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju, który odbędzie się w warszawskim klubie Proxima. Zobacz: DELAIN na jedynym koncercie w Polsce.

Zobacz galerię z koncertu Delain

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *