DELAIN – weterani symfonicznego metalu prezentują nowy skład i nowy singiel

Koniec czekania! DELAIN – projekt byłego klawiszowca Within Temptation – Martijna Westerholta, po grubych kłopotach i de facto rozpadzie, wraca do życia !

DELAIN powraca z pełną mocą, prezentując się w nowym składzie, w którym w roli nowej wokalistki pojawi się wspaniała Diana Leah! Jej potężny, chwytający za serce głos idealnie pasuje do stylu zespołu i dodaje nowej siły ich brzmieniu. Do zespołu dołączają gitarzysta Ronald Landa i perkusista Sander Zoer (członkowie pierwszego składu), a nowi członkowie Diana i basista Ludovico Cioffi kontynuują ewolucję brzmienia zespołu. Popularny, symfoniczno-metalowy zespół startuje w następną erę, tworząc idealną symbiozę przetestowanych mocnych stron i nowych wpływów.

Nowy singiel zespołu „The Quest and the Curse” realizuje to w imponujący sposób. Znakiem rozpoznawczym bombastyczne riffy, bujne orkiestracje, elementy muzyki filmowej, metalu, popu, elektroniki i wielu innych, płynnie łączą stare z nowym, budując kolejny rozdział w historii zespołu. Jak stwierdza Martijn Westerholt: „Przyszłość DELAIN wygląda jasno!”.

Nowy skład DELAIN tworzą:
– Martijn Westerholt – klawisze
– Diana Leah – śpiew
– Ronald Landa – gitara, śpiew
– Ludovico Cioffi – gitara basowa, śpiew
– Sander Zoer – perkusja

Grupa ogłosiła już także nową trasę koncertową. Rozpocznie się w kwietniu 2023 w Holandii i obejmie Wielką Brytanię, Szwajcarię, Francję i Niemcy. Miejmy nadzieję, że zawitają i do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *