Depeche Mode wydali płytę i ruszyli w trasę koncertową

24 marca 2023 ukazał się piętnasty studyjny album Depeche Mode. „Memento Mori” to pierwsza płyta wydana po śmierci Andy’ego Fletchera, który zmarł w 2022 roku.

„Memento Mori” to pierwsza płyta Depeche Mode w składzie Dave’a Gahana i Martina Gore’a po tragicznej śmierci współzałożyciela Andrew „Fletcha” Fletchera. Płyta została wyprodukowana przez Jamesa Forda i Martę Salogni.

Depeche Mode prezentują „Memento Mori”

Pomysł Depeche Mode na „Memento Mori” zaczął rodzić się na początku pandemii, co zaowocowało piosenkami inspirowanymi bezpośrednio tym okresem. Kolekcja składa się z 12 utworów obejmujących różnorodne nastroje: od złowrogiego początku – paranoi i obsesji – do ostatecznego rozwiązania – katharsis i radości – ze wszystkimi punktami pomiędzy. Album rozpoczyna się nagraniem „My Cosmos Is Mine”, które było drugim kawałkiem zapowiadającym „Memento Mori”. Na płycie znalazł się także pierwszy singiel „Ghosts Again”, który miał swoją premierę w październiku 2022 podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego w Berlinie.

Tracklista:

 1. My Cosmos Is Mine
 2. Wagging Tongue
 3. Ghosts Again
 4. Don’t Say You Love Me
 5. My Favourite Stranger
 6. Soul With Me
 7. Caroline’s Monkey
 8. Before We Drown
 9. People Are Good
 10. Always You
 11. Never Let Me Go
 12. Speak To Me

Depeche Mode rozpoczęło w Sacramento tournee „Memento Mori”. A pięć piosenek z nowej płyty znalazło się na setliscie

Światowa trasa „Memento Mori Tour” zbiegła się z wydaniem albumu. W październiku artyści ujawnili, że organizowana przez Live Nation trasa rozpocznie się 23 marca, specjalną serią występów w północnoamerykańskich arenach. 16 maja powrócą do Europy. 2 sierpnia zagrają na PGE Narodowym, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie.

Na samym początku koncertu w Sacramento fani usłyszeli „My Cosmos Is Mine”, czyli pierwszy numer z nowego albumu. Potem zabrzmiało również „Speak To Me”, czyli kompozycja finałowa oraz „Soul With Me”. Dwie inne kompozycje były już wykonywane wcześniej.

To pierwsza trasa grupy bez współzałożyciela i klawiszowca Andy’ego Fletchera, który zmarł w 2022 roku. Zmarły muzyk wystąpił ostatnio na zakończenie trasy „Global Spirit Tour” w lipcu 2018 roku.

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce. Daty, miejsca, bilety:

Depeche Mode zagra w Polsce dwukrotnie: w Warszawie 2 sierpnia 2023 roku oraz w Krakowie 4 sierpnia 2023 roku.

Bilety można zakupić na stronie www.livenation.pl oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *