Depeche Mode zapawiadają siedmiopłytowy box z winylami, już w sierpniu na dwóch koncertach w Polsce

Depeche Mode przedstawiają kolejny kolekcjonerski box z winylami. Siedmiopłytowy album „Sounds Of The Universe – The 12″ Singles” ukaże się 4 sierpnia.

„Memento Mori” to pierwsza płyta Depeche Mode w składzie Dave’a Gahana i Martina Gore’a po tragicznej śmierci współzałożyciela Andrew „Fletcha” Fletchera. Płyta została wyprodukowana przez Jamesa Forda i Martę Salogni.

Depeche Mode, laureaci Rock & Roll Hall of Fame Class of 2020, ogłosili podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie w dniu 4.10.2022, że wydadzą nowy album i wyruszą w światową trasę koncertową w 2023 roku. Memento Mori Tour będzie wspierać nadchodzący 15. studyjny album zespołu – Memento Mori

Zespół rozpoczął swoją europejską trasę koncertową 16 maja, zaplanowano występy na Stade de France w Paryżu, Stadionie Olimpijskim w Berlinie, San Siro w Mediolanie i Twickenham Stadium w Londynie.


Mówiąc o Memento Mori, Martin Gore skomentował: „Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia”. Dave Gahan dodał: „Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku”.
Memento Mori Tour to 19. trasa koncertowa Depeche Mode i ich pierwsza od ponad pięciu lat. Ostatnia trasa zespołu, 2017-2018 Global Spirit Tour, była najdłuższą z dotychczasowych i jedną z najlepiej zarabiających tras. Zespół zagrał dla ponad 3 milionów fanów podczas 130 koncertów w całej Europie i Ameryce Północnej.

Depeche Mode – Wagging Tongue (Vinegar Hill Sessions)

Memento Mori jest piętnastym studyjnym albumem Depeche Mode i kontynuacją uznanego przez krytyków Spirit z 2017 roku, który osiągnął #1 w 11 krajach, znajdując się w Top 5 w ponad 20 innych. Memento Mori zostanie wydany wiosną 2023 roku za pośrednictwem Columbia Records.
Sprzedawszy ponad 100 milionów płyt i grając dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie, Depeche Mode pozostaje stale rozwijającą się i wyjątkowo wpływową siłą muzyczną.

Będąc niezmienną inspiracją dla fanów, krytyków i artystów Depeche Mode wciąż idzie naprzód, a trasa koncertowa i album Memento Mori to otwarcie najnowszego rozdziału niezrównanego i nieprzerwanego dziedzictwa

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce. Daty, miejsca, bilety

To pierwsza trasa grupy bez współzałożyciela i klawiszowca Andy’ego Fletchera, który zmarł w 2022 roku. Zmarły muzyk wystąpił ostatnio na zakończenie trasy „Global Spirit Tour” w lipcu 2018 roku.

Depeche Mode w ramach trasy Memento Mori World Tour 2023 wystąpi w Polsce dwukrotnie:

02.08 PGE Narodowy, Warszawa
04.08 TAURON Arena Kraków

Bilety można zakupić na stronie www.livenation.pl oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *