Diary of Dreams mistrzowie gotyckiego rocka na czterech koncertach w Polsce

Od wydania ostatniej płyty Diary of Dreams w październiku 2017 minęło ponad pięć lat, teraz wracają do Polski z nowym albumem

Nigdy wcześniej w historii zespołu nie było tak długiej przerwy pomiędzy dwoma albumami. Powód tego jest złożony – zbyt wiele globalnych, ale także prywatnych niepowodzeń zmieniało punkt ciężkości i uniemożliwiało zespołowi skupionemu na Adrianie Hatesie ukończenie albumu ze zwykłym pełnym miłości poświęceniem i dbałością o szczegóły.

Teraz wierni fani mogą w końcu wysłuchać nowego albumu „Melancholin”, który premierę miał z końcem lutego. Kompozycje brzmią niezwykle intensywnie, a nawet bardziej zawile i szczegółowo niż kiedykolwiek. Poza tym nowe piosenki są jeszcze bardziej zapadające w pamięć i poruszające, niż się spodziewaliśmy po Diary of Dreams. Tekstowo album charakteryzuje się refleksyjną analizą i ekscytującą jakością, a muzycznie obejmuje całe spektrum, od niesamowitych ballad po elektroniczne lub epickie, aranżacje – wszystkie kolory melancholii.

Diary of Dreams na koncertach w Polsce

Długa przerwa koncertowa dosłownie wygłodziła zespół, oczekiwania są ogromne i w 2023 roku podzielą się skoncentrowaną energią na żywo, zespół będzie grał na najwyższych obrotach – i wreszcie nowy rozdział w Diary of Dreams!

Diary of Dreams to niemiecki zespół darkwave. Wokalista i założyciel Adrian Hates wyprodukował większość albumów samodzielnie lub przy minimalnej pomocy innych osób. Rzadko używa pełnego zespołu, z wyjątkiem tras koncertowych.

Adrian Hates to klasycznie wykształcony gitarzysta i pianista, który zaczynał jako gitarzysta w Garden of Delight. Pod koniec lat 80. zainicjował projekt Diary of Dreams, przyjmując nazwę od jednej ze swoich wczesnych kompozycji na gitarę klasyczną „Tagebuch der Träume”. Pierwsza płyta „Cholymelan” ukazała się w 1994 roku nakładem wytwórni Dion Fortune.

Zachęcony tym sukcesem Hates założył własną wytwórnię Accession Records i przez kolejne lata wydał serię albumów, budując na każdym kroku wierną rzeszę fanów. Drugi album „End of Flowers” został wydany w 1996 roku i stanowi rozwinięcie darkwave’owego brzmienia debiutu. Rok później ukazał się Bird Without Wings, natomiast bardziej eksperymentalne dzieło „Psychoma?” ukazał się w 1998 roku.

Do tej pory Diary of Dreams może pochwalić się 26 różnymi wydawnictwami, w tym DVD, kilkoma singlami, dwiema EP-kami, docenionym przez krytyków albumem akustycznym i 12 regularnymi albumami studyjnymi, takimi jak nowatorski Nigredo z legendarną sesją zdjęciową na Islandii czy niezwykle udane najnowsze wydanie, Hell in Eden.

Cieszący się dużym uznaniem fanów również za teksty, Hates jest dobrze znany ze swojego metaforycznego języka oraz ekspresyjnych i niejednoznacznych opisów spraw, o których myśli. Pisze głównie po angielsku, ale czasami także po niemiecku – mówi, że wybór języka zależy zwykle od samej piosenki. Podczas gdy skład Diary of Dreams przeszedł wiele zmian, mastermind i piosenkarz Adrian Hates coraz bardziej zbliżali się do swojej wizji projektu, a tym samym do swoich marzeń. Od pierwszej nuty z Diary zespół zagrał już około 500 koncertów w prawie 40 krajach i końca nie widać. Według Adriana będzie to ostatnia rzecz, jaką zrobi w swoim życiu. Życie z muzyką i dla muzyki.

Szczegóły koncertów Diary of Dreams w Polsce

  • 18.01.2024 Wrocław – Stary Klasztor
  • 19.01.2024 Kraków – Kwadrat
  • 20.01.2024 Warszawa – Progresja
  • 21.01.2024 Poznań – 2 progi

Bilety:
Early Bird – 90 ZL
Pula I – 100 ZL
Pula II – 110 ZL
GoOut: https://progresja.com/wydarzenie/diary-of-dreams/

KupBilecik: https://kbq.pl/89310

eBilet: https://sklep.ebilet.pl/353814045725294598 

ORGANIZATOR: Pink Hearts Ukrainian booking agency.
https://linktr.ee/pinkheartsca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *