Dlaczego filmowa biografia Def Leppard to wyzwanie? Joe Elliott wyjaśnia

Def Leppard to zespół, który swoją działalnością na scenie muzycznej zaskarbił sobie szacunek i uznanie słuchaczy na całym świecie.

Grupa Def Leppard jest obecna na rynku muzycznym od prawie pięćdziesięciu lat i w tym czasie wydała wiele kultowych płyt, które na stałe wpisały się w historię rocka. Zespół zadebiutował w 1980 roku albumem „On Through the Night”, ale to płyty z lat 80., takie jak „High 'n’ Dry”, „Pyromania” czy „Hysteria”, przyniosły grupie największą popularność i sławę.

Joe Elliott o problemach z filmową biografią zespołu

Niedawno pojawiła się informacja o planowanej produkcji filmowej biografii zespołu Def Leppard. Jednak Joe Elliott, wokalista grupy, uważa, że stworzenie takiego projektu byłoby z wielu względów problematyczne. W rozmowie z magazynem „Metro” muzyk powiedział, że odbiorcy i recenzenci skupiliby się jedynie na dwóch wydarzeniach z historii Def Leppard – wypadku samochodowym perkusisty Ricka Allena z 1984 roku i śmierci gitarzysty Steve’a Clarka w 1991 roku. Elliott uważa, że aby zainteresować widza, należałoby wyciągnąć wiele faktów z życia grupy, o których nikt do tej pory nie słyszał.

Mimo że Joe Elliott nie odrzuca całkowicie pomysłu na stworzenie filmowej biografii Def Leppard, to jednak wskazuje na wiele problemów, jakie z nią związane. Muzyk uważa, że skupianie się jedynie na dwóch dramatycznych wydarzeniach z historii grupy nie przyniesie dobrych efektów i będzie ograniczało filmową opowieść. Jednocześnie wokalista podkreśla, że zespół Def Leppard ma wiele ciekawych historii i faktów z życia, które warto opowiedzieć, aby zainteresować i zaskoczyć widza.

Kiedy nowa płyta Def Leppard?

Najnowszy album Def Leppard jest nostalgiczną podróżą w czasie dla zagorzałych fanów zespołu oraz ukłonem w stronę tych, którzy w latach 80. mieli szansę dorastać z Def Leppard w tle. Nowych, młodszych fanów bez wątpienia przyciągnie magia, którą znają głównie z gier i filmów o przygodach Jamesa Bonda.

Zespół nie tylko podjął się przeróbki najpopularniejszych piosenek, ale i tych, które nie otrzymały wcześniej wystarczającej uwagi. Oryginalne nagrania zyskały drugie życie dzięki orkiestrze oraz nowym nagraniom wokali i gitar. W niektórych momentach 63-letni Joe Elliott występuje nawet w duecie z 22-letnim sobą.

Def Leppard – bilety

Trasa rozpocznie się w sobotę, 18 lutego 2023, w Meksyku. Oba zespoły udadzą się do Europy w maju i już 31 maja 2023 roku Def Leppard i Motley Crue zagrają w krakowskiej TAURON Arenie.

Bilety można kupić na stronie organizatora www.livenation.pl oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *