Do trzech razy sztuka – wyczekany koncert Iron Maiden w Polsce.

Legendarna grupa Iron Maiden wystąpila w Warszawie – Legacy Of The Beast Tour PGE Narodowym. Fani długo czekali na koncerty w ramach trasy Legacy Of The Beast Tour.

Przekładany dwukrotnie z powodu obostrzeń związanych z pandemią koncert odbył się wreszcie w niedzielę na PGE Narodowym w Warszawie. Brytyjczykom towarzyszyli goście trasy – holenderska formacja Within Temptation z efektowną wokalistką Sharon Den Adel, a całość widowiska otworzył pochodzący z Niemiec Lord Of The Lost.

Iron Maiden w Polsce

Od 1984 roku kiedy to Brytyjczycy po raz pierwszy przyjechali za Żelazną Kurtynę, skład odwiedzał Polskę wielokrotnie i fani ‘Ironów’ przyzwyczaili się regularnych odwiedzin Dickinsona z ekipą w naszym kraju. Tym trudniej było czytać o kolejnych zmianach dat koncertu powodowanych pandemią, tym niecierpliwiej wielbiciele grupy czekali na niedzielny koncert.

Iron Maiden

O ile Iron Maiden to klasyka heavy metalu w pełnej okazałości, o tyle poprzedzające koncerty wypadły ciekawie odbiegając nieco stylistycznie. Od gotyckiego rocka serwowanego przez Lord of The Lost, którzy już odwiedzali Polskę, chociażby w towarzystwie Combichrist w 2016 roku, koncert za sprawą Within Temptation i subtelnych wokali Sharon w stylistyce symfonicznego metalu podbił raczej na zasadzie kontrastu dynamikę headlinera. Holendrzy, wiedząc, że koncert wykonują głównie dla zdeklarowanych fanów Iron Maiden ułożyli setlistę opierając się o najbardziej znane utwory, czym niewątpliwie zyskali kilku nowych wielbicieli.

Iron Maiden niebawem będą obchodzić półwiecze działalności scenicznej, ale energia muzyków, dynamika i moc bijące ze sceny dowodzą, że metryka nijak nie ma się do ekipy doskonale konserwowanej heavy metalem w najlepszej formie.

Od dziko szalejącego na froncie sceny Dickinsona, po grającego boso schowanego za perkusją przesympatycznego Nicko – najbardziej nobliwego muzyka w składzie. Trzy lata oczekiwania na koncert jedynie podbiły entuzjazm publiki, prowokując do żywych reakcji i zaangażowanego uczestniczenia w koncercie. Były wspólne śpiewy, ryki i dobra zabawa mimo niewątpliwego zmęczenia upałem. Bruce z publicznością kontakt ma doskonały, energia płynąca ze sceny płynnie przenosi się na publiczność zgromadzoną na stadionie i wszelkie interakcje zyskują na mocy. Przekładając datę kolejnego koncertu zespół zapowiedział jeszcze bardziej spektakularną trasę Legacy Of The Beast i tak też się stało. Apogeum nastąpiło spodziewanie przy starych znanych i lubianych kawałkach pochodzących ze starszych wydawnictw grupy i trwało do samego efektownego finału widowiska.

Doskonały show, potężne i znane dobrze dźwięki płynące z efektownej scenograficznie sceny, doskonała forma muzyków i przekrojowo skomponowana setlista zdecydowanie usatysfakcjonowały fanów, którzy w przypływie wielkoduszności może wybaczą Stadionowi Narodowemu trudną do opanowania akustykę.

Iron Maiden w Polsce. Setlista

Lista utworów wykonanych podczas Warszawskiego koncertu:

 1. Senjutsu
 2. Stratego
 3. The Writing on the Wall
 4. Revelations
 5. Blood Brothers
 6. Sign of the Cross
 7. Flight of Icarus
 8. Fear of the Dark
 9. Hallowed Be Thy Name
 10. The Number of the Beast
 11. Iron Maiden
 12. The Trooper
 13. The Clansman
 14. Run to the Hills
 15. Aces High

One thought on “Do trzech razy sztuka – wyczekany koncert Iron Maiden w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *