Dropkick Murphys wystąpią w Polsce. Kiedy i gdzie zagra gwiazda celtyckiego punka

Katowice już wkrótce staną się sercem celtyckiego punka. Dropkick Murphys, uznawany za największy zespół w historii tego gatunku, wystąpi 23 czerwca w katowickim Spodku. Ten amerykański band, słynący z niesamowitych, energetycznych koncertów, zawita do Polski, by dostarczyć fanom niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Założony w 1996 roku na przedmieściach Bostonu, Dropkick Murphys to więcej niż zespół muzyczny – to fenomen, który połączył melodykę tradycyjnej muzyki irlandzkiej z wybuchową energią punk rocka i hardcore’u. Ich muzyka, w której akordeon, banjo, mandolina i gwizdki mieszają się z tradycyjnym rockowym instrumentarium, przyciąga fanów różnorodnych gatunków muzycznych.

Dropkick Murphys wraca do Polski

Zespół, który zaczął swoją drogę w bostońskich knajpach i garażach, z biegiem lat zdobył międzynarodową sławę. Mimo wielu zmian w składzie Dropkick Murphys nigdy nie stracił swojej ulicznej zadziorności ani radości z grania.

Zobacz również: Myrkur wystąpi na dwóch koncertach w Polsce

Trzon zespołu stanowią muzycy o najdłuższym stażu: Ken Casey, Al Barr i Matt Kelly. Wspierani przez Jamesa Lyncha, Tima Brennana i Jeffa DaRosę, tworzą niepowtarzalną, dynamiczną mieszankę folkowych i punkowych elementów. Docenieni w USA, otrzymali platynową płytę za album „The Warrior’s Code”. Jednak największy rozgłos przyniósł im utwór „I’m Shipping Up To Boston”, wykorzystany przez Martina Scorsese w filmie „Infiltracja”. Singel z tym utworem zdobył w USA status podwójnej platyny.

Dropkick Murphys w Polsce. Data, miejsce, bilety

To wydarzenie, którego żaden fan punku i muzyki irlandzkiej nie może przegapić. Bilety na koncert Dropkick Murphys w Katowicach są już dostępne na stronie knockoutmusicstore.pl w wersji kolekcjonerskiej. Ta unikatowa okazja, by zobaczyć na żywo jednych z pionierów celtyckiego punku, z pewnością przyciągnie tłumy, dlatego nie zwlekaj z zakupem biletów.

Przygotuj się na wieczór pełen energii, pasji i niezapomnianych muzycznych wrażeń, jakie gwarantuje Dropkick Murphys. Spotkajmy się w Spodku – tam, gdzie muzyka celtycka spotyka się z punkowym duchem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *