Druga edycja Moleskin Fest z Pro-Pain jako headlinerem

17 listopada 2024 roku, miłośnicy ciężkich brzmień z całej Polski ponownie zjadą się do Katowic, by uczestniczyć w drugiej edycji festiwalu Moleskin Fest. Festiwal, który swą nazwę zawdzięcza sosnowieckiemu zespołowi Moleskin, znów gromadzi na jednej scenie znakomitości z gatunków metalu i hardcore’u.

Wydarzenie odbędzie się w klubie Piąty Dom, a główną gwiazdą wieczoru będzie amerykański zespół Pro-Pain, który jest ikoną muzyki hardcore i metal. Pro-Pain, z Garym Meskilem na czele, zyskał uznanie na międzynarodowej scenie muzycznej dzięki energetycznym występom i bezkompromisowym tekstom.

Skład festiwalu

Oprócz Pro-Pain, na scenie wystąpią:

  • The Materia ze Szczecinka, znani z połączenia djentu z metalcore’em,
  • bHP z Warszawy, którzy przywiozą swoje najlepsze kawałki nu metalu,
  • Drown My Day z Krakowa, oferujący mieszankę deathcore’u i metalcore’u,
  • HeadUp z Wrocławia, przedstawiciele hardcore’u i metalu,
  • oraz gospodarze festiwalu, Moleskin z Sosnowca, łączący metal z hardcore’em i elementami groove.

Najnowsze wydawnictwo Pro-Pain

Niedawna płyta Pro-Pain, „Voice of Rebellion”, która ukazała się dzięki SPV 22 czerwca 2015 roku, zawiera czternaście autorskich utworów, nagranych na Florydzie w Sound Lounge Recordings pod okiem Coreya Williamsa. Edycja limitowana albumu zawiera także koncertowe wersje utworów „Stand Tall” i „Make War (Not Love)” oraz nową wersję „Johnny Black” z debiutanckiego albumu „Foul Taste of Freedom”.

Historia i skład Pro-Pain

Pro-Pain powstał w 1991 roku po rozwiązaniu zespołu Heavy Rain. Założycielami są Gary Meskil (bas i wokal) i perkusista Dan Richardson, do których dołączył gitarzysta Tom Klimchuck. Aktualnie skład uzupełniają Greg Discenza (gitara prowadząca), Matt Sheridan (gitara rytmiczna) oraz Jonas Sanders (perkusja).

Bilety i dodatkowe informacje

Podczas pierwszej edycji festiwalu Moleskin Fest bilety wyprzedały się błyskawicznie, dlatego warto zabezpieczyć swoje miejsce jak najwcześniej. Bilety dostępne są online: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/128366/Katowice/MoleskinFest

Nie przegapcie tej jedyny w swoim rodzaju nocy pełnej niezapomnianych występów i mocy ciężkiego brzmienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *