DRUMS FUSION 2024: Gogo Penguin i Manu Delago Ft. Douglas Dare na czwartym dniu festiwalu [ZDJĘCIA]

Czwartego dnia 17 edycji Międzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION w Bydgoszczy na scenie MCK wystąpili Gogo Penguin oraz duet Manu Delago i Douglas Dare

Na bydgoskiej scenie artyści Delago i Dare wystąpili w wyjątkowym i klimatycznym projekcie łączącym liryczne piosenki z hipnotycznymi dźwiękami Handpan.

Manu Delago Ft. Douglas Dare na DRUMS FUSION w Bydgoszczy

Manu Delago to austriacki perkusista, na co dzień współpracujący z Björk oraz Anoushką Shankar oraz Douglas Dare – brytyjski wokalista o wyjątkowym głosie, po raz pierwszy współpracowali przy utworze „Abrupt” na albumie Delago „Metromonk” z 2016 roku. Napisali go razem, ale byli w stanie nagrać go tylko zdalnie, ponieważ obaj byli wówczas w trasach koncertowych. Kiedy Manu Delago skontaktował się ponownie z Douglasem w 2020 roku, w celu podjęcia współpracy przy płycie „Milkteeth”, nastąpił pierwszy pandemiczny lockdown. W rezultacie nagrany tylko online utwór „Wherever You Are” stał się legendarny – kojący i przynoszący poczucie wewnętrznego spokoju i bezpieczeństwa, pomimo presji izolacji i trudnych czasów.

Gogo Penguin na DRUMS FUSION 2024 w Bydgoszczy

Brytyjskie trio jazzowe GoGo Penguin wystąpili w secie obejmującym zarówno największe hity zespołu, jak i utwory z nowego krążka zespołu „Everything Is Going to Be OK”. GoGo Penguin nazywani „Radiohead brytyjskiego jazzu” łączą elektronikę z jazzem, fortepianowymi melodiami, ambientem i break-bitami. W secie znalazły się najpopularniejsze piosenki, takie jak „Hopopono”, czy „Murmuration oraz utwory z nowego wydawnictwa „You’re Stronger Than You Think”, „Saturnine” oraz tytułowy „Everything Is Going to Be OK”.

Istniejące od 2012 roku GoGo Penguin emocjonujące trio break-beatowe z Manchesteru, zaprezentuje muzykę ze swojego najnowszego albumu „Everything Is Going to Be OK” którego premiera miała miejsce w 2023 roku. Wraz z tym materiałem, nowym perkusistą, nową wytwórnią płytową oraz subtelnie zaktualizowanym i rozwiniętym brzmieniem, zespół otwiera nową erę w swojej twórczości. Album powstawał w trudnym dla zespołu czasie – pełnym zawirowań i osobistych strat. Studio nagraniowe stało się dla artystów schronieniem, a ich przesłanie jest jasne: razem pokonamy trudności, razem jesteśmy siłą, więc wszystko będzie dobrze. Zespół wystąpił w składzie: Chris Illingworth – fortepian, Nick Blacka – bas, Jon Scott – perkusja, Joe Reiser – reżyser dźwięku.

One thought on “DRUMS FUSION 2024: Gogo Penguin i Manu Delago Ft. Douglas Dare na czwartym dniu festiwalu [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *