DRUMS FUSION 2024: Rytm Rapu na scenie plenerowej

Trio Łona, Konieczny, Krupa oraz Bisz / Kosa Liveband wystąpili w piątkowy wieczór w Rytmie Rapu na 17. Międzynarodowym Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. 

Łona, Konieczny, Krupa czyli kooperacja legendarnego szczecińskiego rapera z muzykami ze składu Siema Ziemia. Z rozmów prowadzonych z taksówkarzami i taksówkarkami przez Łonę i Zuzę Głowacką (producentkę wykonawczą albumu) utkali oni album „TAXI” — uniwersalną, a przy tym osobistą wypowiedź o współczesności, muzycznie zaczepioną między hip-hopem, jazzem i elektroniką. Twórcy płyty przyglądają się sobie na tle uchwyconej tuż po transformacji Polski, współczesnych konfliktów, ale też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem ze świata Jima Jarmuscha.

Łona, Konieczny, Krupa na Drums Fusion w Bydgoszczy

Album „TAXI” został wydany nakładem Def Jam Recordings Poland jesienią 2023 roku, zgarniając nagrodę PL Music Video Awards za najlepszy teledysk roku w kategorii hip-hop. Album znalazł się na listach podsumowań „najlepszych albumów roku 2023”, największych polskich mediów i dziennikarzy (m.in.: Tygodnik Polityka, Gazeta Wyborcza, NEWONCE, Dawid Podsiadło, Interia Muzyka, Czwórka Polskie Radio)

BISZ / Kosa Liveband na Drums Fusion 2024

𝐁𝐢𝐬𝐳 / 𝐊𝐨𝐬𝐚 wracają z kontynuacją świetnie przyjętego „Bladego Króla”. A ściśle mówiąc – z jego prequelem. Na pełnej emocji i elektroniki płycie słuchacze będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą na ostatnim albumie duetu.

Trzeci singiel zapowiadający nową płytę noszący tytuł „Północe” to połączenie poetyckiego rapu i klimatycznej, dbającej o najdrobniejsze detale produkcji muzycznej, będące ukłonem w stronę fanów Bisza i Kosy pamiętających jeszcze epkę „Zimy” czy „Noce”. W refrenie usłyszeć można Monikę Fortuniak znaną z koncertów Bladego Króla, która swoim charakterystycznym wokalem dopełnia niezwykłej aury utworu. Premiera materiału planowana jest na koniec wiosny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *