DRUMS FUSION 2024: Senri Kawaguchi i Felix Jazz Orchestra wystąpili w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Japońska perkusistka Senri Kawaguchi i Felix Jazz Orchestra pod kierownictwem Michała Szlempo zagrali w bydgoskim Emceku.

Senri Kawaguchi to młoda wirtuozka perkusji i współczesna celebrytka japońskiej sceny muzycznej. Ta filigranowa dziewczyna zaprzecza popularnemu wizerunkowi potężnego i muskularnego perkusisty. Wykonawczo jednak nie tylko dorównuje siłą i ekspresją w grze na bębnach, ale także jest absolutnie perfekcyjna technicznie i wyrafinowana muzycznie. To wulkan perkusyjnej energii i umiejętności zamknięty w drobnym kobiecym ciele.

Senri Kawaguchi urodziła się na przedmieściach Nagoi w Japonii w 1997 roku. Zaczęła grać na perkusji w wieku pięciu lat, jako ośmiolatka występowała już publicznie. W 2010 roku, w wieku 13 lat, została jedną z najmłodszych perkusistek, która znalazła się na liście 500 najlepszych perkusistów wg czasopisma „Drummerworld”. Rok później wydała swoją pierwszą płytę solową A La Mode. Na początku 2014 roku wyjechała do Los Angeles, aby nagrać swój drugi solowy album, Buena Vista, który odniósł ogromny światowy sukces, a którego fragmenty będziemy mogli usłyszeć na koncercie w Bydgoszczy. Od tego czasu nieprzerwanie koncertuje i nagrywa płyty – zarówno solowe, jak i w towarzystwie topowych muzyków z całego świata jak Brian Bromberg, Chris Tedesco, James Genus, Pino Palladino, Darryl Williams, Greg Manning, Shingo Tanaka czy Michael Thompson. Jest także członkiem jednej z czołowych japońskich orkiestr jazzowych, Blue Note Tokyo All-Star Jazz Orchestra Erica Miyashiro.

W Bydgoszczy towarzyszyli jej muzycy Felix Jazz Orchestra pod dyrekcją Michała Szlempo.

Felix Jazz Orchestra to profesjonalny big band złożony z pedagogów, absolwentów i studentów Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zespół wrósł w kulturalną tkankę miasta jako owoc współpracy Akademii Muzycznej i Miejskiego Centrum Kultury współtworząc od 12 lat Bydgoską Akademię Jazzu.
W tym czasie do współpracy z big bandem zapraszane były gwiazdy światowego formatu jak Jeff Ballard czy John Daversa oraz giganci sceny krajowej, jak Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin, Maciej Sikała, Piotr Biskupski, Karol Szymanowski, Jerzy Główczewski i wielu innych znamienitych artystów.
Ideą muzyczną przyświecającą działaniu Felix Jazz Orchestra jest połączenie tradycji ze współczesnymi trendami muzycznymi – klasycznej orkiestry jazzowej z nowoczesnymi brzmieniami instrumentów elektronicznych.

Koncert składał się z autorskich kompozycji naszej gwiazdy oraz specjalnie przygotowanych na tę okazję kompozycji i opracowań na big band napisanych przez naszych wybitnych aranżerów Michała Szlempo i Sylwestra Bugajaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *