Dynazty zagrali podczas Power Metal Quest Fest w Birmingham. Zobacz pierwszą część zdjęć z festiwalu.

Zespół Dynazty był headlinerem tegorocznego Power Metal Quest Fest w Birmingham. Mamy dla Was galerię zdjęć z tej niesamowitej imprezy.

Power Metal Quest Fest odbył się w zeszłą sobotę (30.09.2023) w brytyjskiej stolicy metalu- Birmingham. Chyba nie powinno to nikogo dziwić, że ta impreza kompletnie się wyprzedała. A więc od początku. Czym jest Power Metal Quest Fest?

Power Metal Quest Fest to jedyny w Wielkiej Brytanii całodniowy festiwal poświęcony power, prog i heavy metalowi. Wystartował w 2017 roku w Birmingham i jak do tej pory impreza odniosła wielki sukces (3 razy wyprzedana!). Jest to jedna z wielu wyśmienitych cyklicznych imprez, które warto dodać do swojego kalendarza koncertowego.

Power Metal Quest Fest 2023. Zobacz pierwszą część zdjęć z imprezy.

Tegoroczna edycja odbyła się w The Asylum w Birmingham. Power Metal to przede wszystkim dobra zabawa. Dlatego też Power Metal Quest Fest przyciągnęło do The Asylum fanów tego rodzaju muzyki z całej Wielkiej Brytanii. Nikogo chyba nie dziwił tu widok wróżek, smoka, czarownic, wikingów czy… ananasa. Przez cały dzień fani muzyki bawili się przy 8 zespołach. Każdy z wykonawców różnił się na swój sposób. Od czystych operowych wokali, po solidny hard rock. To wszystko zdawało się pasować do siebie jak brakujące części układanki. Jedno jest pewne. Nie można tu narzekać na nudę. Wśród wykonawców pojawili się jako wisienka na torcie: Dynazty. Przed nimi zagrali Dragonland, waleczni Panowie z Victorius, magiczne Dakesis, zwariowana ekipa z Warlock AD, Risen Prophecy, operowa Aonia i jako rozgrzewkę przed tymi wszystkimi emocjami progresywna ekipa The Black Hounds.

Dynazty headlinerem Power Metal Quest Fest 2023 [zdjęcia]

Dynazty przyjechało do Birmingham prosto ze Sztokholmu. Grupa powstała w 2007 roku. Ich twórczość można opisać jako oscylowanie między gatunkami takimi jak: hard rock, heavy i power metal. Niesamowita żywiołowość i wulkan, czystej, scenicznej energii! Chłopaki doskonale wiedzą, jak zdobyć serca publiczności. Ich koncert na pewno pozostanie w pamięci uczestników imprezy. Brawa należą się również basiście Jonathanowi Olssonowi za wyśmienitą solówkę na basie.

Dragonland. Szwedzki power metal w natarciu!

Dragonland to kolejna szwedzka power metalowa grupa. Zespół zadebiutował w 2001 roku swoim „The Battle Of Ivory Plains”. Ich twórczość to esencja wszystkiego, co wiąże się z epickimi historiami, legendami i powieściami. Ich inspiracją są przede wszystkim soundtracki z filmów i muzyka klasyczna, która odcisnęła duże piętno na brzmieniu zespołu. Dragonland to zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla fanów power metalu! Cover „The Neverending Story” w wykonaniu Szwedów okazał się strzałem w dziesiątkę! To chyba jeden z tych utworów, który każdy z nas trzyma gdzieś w głębi serca.

To nie koniec relacji z tej imprezy. Bądźcie czujni, bo już niebawem kolejna porcja zdjęć z Power Metal Quest Fest w Birmingham.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *