Dziewanna wystąpiła w Krakowie w ramach Nocy Świętojańskiej

Dziewanna w ramach nocy świętojańskiej zagrała zjawiskowy koncert – kupalnockę w słowiańsko-wiedźmińskim stylu. Występ Dziewanny poprzedzał krakowski zespół Vailos

Noc Kupały to jedno z magicznych i tajemniczych świąt w naszej kulturze. Jest to czas pełen rytuałów, symboliki i magii. W ramach tego święta Dziewanna zagrała około godzinny koncert w klubie Gwarek w dość skromnym akustycznym zestawieniu. Jedynymi symbolami była zwierzęca czaszka spoczywająca jako rekwizyt na scenie oraz wianek przytwierdzony do statywu mikrofonowego. Mimo dość kameralnego grona podczas występu Dziewanny wytworzył się niesamowity nastrój. Była interakcja z publicznością, a także wspólne śpiewanie pieśni w klimatach szantowych. Pod koniec części głównej usłyszeliśmy „Lipkę”, a na bis dwa zagrane wcześniej numery.

Vailos gościem specjalnym Dziewanny

Gościem specjalnym koncertu Dziewanny była krakowska grupa Vailos. Zespół ma na koncie EPkę. Zagrali większość własnego repertuaru oraz jeden cover – „Riddle” z repertuaru Nika Kershaw. Na koniec publiczność domagała się bisu, ale czas naglił i bisu nie zagrano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *