Dziś premiera kolejnego singla „Invincible” z solowego albumu FLOOR JANSEN

„Invincible” to czwarty singiel z nadchodzącego debiutanckiego solowego albumu Floor, „Paragon”, który ukaże się 24 marca. Płyta prezentuje imponującą skalę wokalną i potężny głos urodzonej w Holandii piosenkarki w zróżnicowanej kolekcji emocjonalnych ballad.

Floor Jansen, najbardziej znana jako główna wokalistka fińskiego zespołu NIGHTWISH wykonującego metal symfoniczny, publikuje nowy solowy singiel „Invincible”. Mówi: „Ta piosenka porusza drażliwy i ważny temat”.

Nadchodzący album zawiera utwory:

  • 01. My Paragon
  • 02. Daydream
  • 03. Invincible
  • 04. Hope
  • 05. Come Full Circle
  • 06. Storm
  • 07. Me Without You
  • 08. The Calm
  • 09. Armoured Wings
  • 10. Fire

Artystka powiedziała: „Jestem szczęśliwą kobietą, która mogła nagrać album, o którym nigdy nie wiedziałam, że mogę go nagrać. Taki, który mnie definiuje, gdzie jestem na swojej ścieżce. Osiągnęłam swój PARAGON! Jestem bardzo dumna z tej pracy! I wdzięczna za wszystkich niesamowitych ludzi w tym pięknym życiu, którzy pomogli mi się tu dostać!”

Dzięki mieszance wpływów i potężnym wokalom „Paragon” to album, który spodoba się zarówno fanom muzyki pop, jak i metalu. To doskonały dodatek do każdej muzycznej kolekcji i pozycja obowiązkowa dla fanów Floor Jansen i NIGHTWISH.

„Paragon” zostanie wydany cyfrowo i fizycznie na CD, winylu i w limitowanej edycji deluxe box set. Album będzie dostępny na wszystkich głównych platformach streamingowych oraz w sklepach muzycznych na całym świecie. Floor wydała już trzy single z „Paragonu”: „Me Without You”, „Storm” i „Fire”.

Po premierze Floor Jansen wyruszy w trasę koncertową po Holandii, Niemczech, Szwajcarii i Austrii w kwietniu i maju 2023 roku.

Razem z NIGHTWISH, Floor Jansen zdobyła dwa albumy numer jeden w Finlandii i Top Five albumów w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, na Węgrzech, w Holandii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii.

Urodzona w Holandii, Jansen dołączyła do swojego pierwszego zespołu, jednego z pierwszych na świecie zespołów wykonujących metal symfoniczny, AFTER FOREVER, kiedy miała zaledwie 16 lat. Grupa wydała pięć albumów w latach 2000-2007, zanim rozpadła się w 2009 roku.

Następny jej zespół – REVAMP, wydał dwa albumy w 2010 i 2013 roku, zanim dołączyła do NIGHTWISH jako pełnoetatowy członek. Pierwszym albumem NIGHTWISH z Floor jako wokalistką był „Endless Forms Most Beautiful” z 2015 roku, który znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt na świecie. Następnie pojawił się „Human.:II: Nature” z 2020 roku. , który również odniósł międzynarodowy sukces. Jansen intensywnie koncertowała z zespołem i pojawiła się na trzech koncertowych albumach NIGHTWISH „Showtime, Storytime”, „Vehicle Of Spirit” i „Decades: Live In Buenos Aires”.

W 2019 roku Jansen wzięła udział w popularnym holenderskim programie telewizyjnym „Beste Zangers”, gdzie wraz z Henkiem Poortem wykonała wielki hit „Phantom Of The Opera”. Została wyróżniona holenderską nagrodą Popprijs — prestiżowym wyróżnieniem dla artystów, którzy wnieśli ważny wkład w holenderską muzykę. W tym samym roku jej pierwsza solowa trasa wyprzedała się w mniej niż 24 godziny.

Floor Jansen po raz pierwszy wystąpiła na żywo z NIGHTWISH 1 października 2012 roku w Showbox Sodo w Seattle w stanie Waszyngton po nagłym odejściu wokalistki zespołu, Anette Olzon, a oficjalnie dołączyła do zespołu w 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *