Eddie Mulder i Flamborough Head – premiera nowych wydawnictw [PŁYTY]

Eddie Mulder i Flamborough Head – premiera nowych wydawnictw od OSCARa.

Dwie płyty holenderskich mistrzów prog-rocka Eddie Muldera i Flamborough Head otwierają maraton jesiennych wydawnictw w OSKAR Records! Dla pracoholika Eddiego to już 8 solowy album w ciągu ostatnich 7 lat, co więcej wziął on również udział w nagraniu płyty Flamborough Head! 

Nie zabrakło też niespodzianek: do pracy nad Signature dołączyły się gwiazdy gatunku Colin Bass z Camel i Ton Scherpenzeel z Kayak, a płyta Jumping The Milestone została nagrana w odnowionym składzie, tym samym, który wystąpił na pamiętnym festiwalu w Toruniu w 2017 roku.

Eddie Mulder

Eddie Mulder to niderlandzki gitarzysta znany ze współpracy z takimi zespołami jak Flamborough
Head
, Leap Day i Trion, gdzie zajmuje się bardziej progresywnym graniem. W 2015 roku muzyk
zadebiutował solo, ukazując fanom spokojniejszą stronę swojej twórczości. Podobnie do wcześniejszych siedmiu płyt poznajemy tutaj kontemplacyjne oblicze Muldera, choć album ten kryje w sobie także kilka
niespodzianek. Oprócz charakterystycznej dla muzyka gitary akustycznej usłyszymy także bas od Colina Bass’a (Camel), perkusję, syntezator, gitarę elektryczną, klawisze, na których gra Ton Scherpenzeel (Kayak).
Nowy krążek już dostępny na www.IndependentMusicMarket.com!

Flamborough Head

Flamborough Head to Niderlandzki zespół, wywodzący się z Fryzji – wyjątkowej prowincji posiadającej swój własny język, historię i kulturę. Nazwa zespołu nawiązuje do składającego się z klifów przylądka.
W swojej muzyce grupa prezentuje symfoniczne, melodyjne, rockowe brzmienia, przywodzące na myśl takie formacje jak Marillion, Pendragon, Arena i Camel, a wszystko to z charakterystycznym stylem stanowiącym o ich wyjątkowości.
Jumping The Milestone to kolejny album w – już i tak imponującym – dorobku tego zespołu, który zawiera 6 zupełnie nowych utworów skomponowanych i zaaranżowanych przez odniowiony skład grupy.
Płytę już można zamówić na www.IndependentMusicMarket.com!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *