Eivør i Sylvaine ruszają w europejską trasę. Odwiedzą między innymi Polskę i UK

Dwie wyśmienite artystki: Eivør i Sylvaine ogłosiły dziś swoją wspólną trasę po Europie i Wyspach Brytyjskich. Na liście przystanków znajduje się również Polska.

EIVØR to artystka, która niesamowicie sprawnie łączy dwa rozbieżne gatunki: nordycki folk z Wysp Owczych spotyka muzykę elektroniczną. SYLVAINE, tka misterny gobelin emocji poprzez język muzyki. Obie panie łączą swoje mistyczne siły i wyruszają razem w trasę po Europie i Wyspach Brytyjskich

EIVØR, czyli nieskazitelnie czysta muzyka z Wysp Owczych

Wyspy Owcze są jednym z najpiękniejszych regionów Europy. To właśnie tam można obserwować dziką przyrodę, nieskazitelne krajobrazy i mistyczne miejsca, które na zawsze zostają w pamięci. Tak samo jest z muzyką EIVØR. Głos artystki hipnotyzuje słuchacza, porywając go w podróż w nieznane. Fani serialu „Upadek Królestwa” (The Last Kingdom) z pewnością rozpoznają jej subtelny głos, artystka bowiem pracowała przy soundtracku do Netflixowej produkcji.

Podobnie jak jej inspiracje, Björk i Sigur Rós, Eivør wielokrotnie zdobyła Islandzką Nagrodę Muzyczną, a także wiele duńskich nagród Music Folk Awards i Nagrodę Muzyczną Rady Nordyckiej 2021. Jej połączenie mrocznej elektroniki i folku z Wysp Owczych zgromadziło blisko miliard odtworzeń, wyprzedane trasy koncertowe w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz ścieżka dźwiękowa do „God of War” „Ragnarök” i flagowego serialu Netflix „The Last Kingdom”.

Czytaj także: Eivør po raz pierwszy na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Sylvaine- misterny gobelin emocji

Kompozycje Sylvaine to niezwykła podróż przez szerokie spektrum emocji, jakie ma do zaoferowania złożoność ludzkiego życia. Zawierają w sobie nieodłączną walkę o swoje miejsce na tym świecie. Muzyka Katherine służy jako kanał łączący słuchacza z jej najskrytszymi uczuciami, oczyszczający wyraz wiecznej tęsknoty, która tkwi w samym sercu jej melodii. Jej twórczość przypomina baśń wywodzącą się z wątków norweskiego folkloru, narrację, która rezonuje z duchami starożytnych lasów i szeptami dawno zapomnianych stworzeń. Każdą eteryczną nutą i zapadającą w pamięć melodią przywołuje obrazy nieujarzmionych lasów, mglistych polan zamieszkałych przez mistyczne istoty.

Artystka ma na swoim koncie 4 alumy studyjne i EP. Aktualnie pracuje nad swoim nowym wydawnictwem. Dwukrotnie nominowana do norweskiej nagrody Grammy i sukcesywnie koncertująca na scenach europejskich jak i obu Amerykach. Tym razem łączy siły z EIVØR, by jesienią odwiedzić największe europejskie miasta w tym Polskę!

EIVØR i Sylvaine na wspólnej trasie. Miejsca i daty koncertów

Tej trasy nie można przegapić! Dwie przepiękne i utalentowane artystki wystąpią na jednej scenie tej jesieni. Zobaczcie, gdzie będzie można usłyszeć je w tym roku!

Eivor – oficjalny plakat trasy

EIVØR European Tour 2024

2 października – Hamburg, Niemcy @ Markthalle
3 października – Utrecht, Holandia w Tivolivredenburg
4 października – Bruksela, Belgia @ Ancienne Belgique
5 października – Kolonia, Niemcy @ Live Music Hall
7 października – Londyn, Wielka Brytania w Electric Ballroom
9 października – Dublin, Wielka Brytania @ Opium
10 października – Glasgow, Wielka Brytania w The Garage
11 października – Manchester, Wielka Brytania @ Club Academy
12 października – Bristol, Wielka Brytania @ Thekla
13 października – Paryż, Francja @ Le Trianon
15 października – Lyon, Francja @ CCO
16 października – Lucerna, Szwajcaria @ Schuur
17 października – Wiedeń, Austria @ Szene
18 października – Budapeszt, @ Durer Kert
19 października – Warszawa, Polska @ Progresja
21 października – Berlin, Niemcy @ Metropol
22 października – Aarhus, Dania @ Train
23 października – Kopenhaga, Dania @ Store Vega
24 października – Göteborg, Szwecja @ Pustervik
25 października – Oslo, Norwegia @ Rockefeller
26 października – Sztokholm, Szwecja @ Nalen

Bilety pojawią się w sprzedaży od 19 stycznia.

Można je nabyć bezpośrednio na stronie artystki: www.eivor.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *