Eivør po raz pierwszy na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Festiwal Wacken Open Air, największe święto muzyki metalowej w Europie, nie ogranicza się tylko do jednego gatunku muzycznego, promując także innych wykonawców. W tym roku, między innymi, publiczność oczarowała Eivør Pálsdóttir.

Eivør Pálsdóttir to farerska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Eivør charakteryzuje wyrazisty głos oraz różnorodność gatunków muzycznych, jakimi się posługuje, od rocka, jazzu, muzyki folkowej, po europejską muzykę poważną. Od 2000 roku prowadzi solową karierę mając na koncie wiele albumów, kooperacji i występów na żywo. Występ na WAcken Open Air promował nowy album artystki „Destiny is All”.

Eivør zaczarowała publiczność na Wacken Open Air 2023

Zwiewna blondynka o norwesko-celtyckich korzeniach wciągnęła publiczność w podróż po skandynawskich rytmach. W czasie występu płynnie posługiwała się różnego rodzaju instrumentami od tradycyjnych po nowoczesne. Jej muzyka płynie, jest nastrojowa, spokojna, oderwana od biegnącej ślepo do przodu teraźniejszości. Czaruje, wciąga, obezwładnia, pozwalając na chwilę zapomnieć o codzienności i jej troskach. Inny świat jaki maluje nam wokalistka dawno już przeminął, ale w tej muzyce żyje i daje się nam trochę poznać. Występ jakże odmienny od serii ciężkich metalowych riffów, ale może dlatego zapadający w pamięć i serce.

Zobacz również: Amaranthe na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Eivør na Wacken Open Air 2023

Eivør na Wacken Open Air 2023 dała niezapomniane show, pozostawiając publiczność pod wrażeniem jej talentu i wyjątkowej stylistyki muzycznej. Unikalne połączenie różnych gatunków muzycznych, z nordyckim folkiem na czele, przyniosło jej uznanie wśród licznie zgromadzonej publiczności. Podczas tego prestiżowego festiwalu jasno zaznaczyła swoją odmienność, ale także przynależność do szerokiego spektrum muzyki świata.

Zobacz również: Trivium wstrząsnął Wacken Open Air 2023

Zobaczcie zdjęcia z występu wokalistki na scenie Wacken Open Air:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *