Eivør powraca z nowym albumem. Premiera „Enn” już w czerwcu!

Niezwykle utalentowana, pochodząca z Wysp Owczych- Eivør już w czerwcu wyda swój kolejny album. Czym tym razem zaskoczy słuchacza?

Wyspy Owcze są jednym z najpiękniejszych regionów Europy. To właśnie tam można obserwować dziką przyrodę, nieskazitelne krajobrazy i mistyczne miejsca, które na zawsze zostają w pamięci. Tak samo jest z muzyką EIVØR. Głos artystki hipnotyzuje słuchacza, porywając go w podróż w nieznane. Już 14 czerwca, swoją premierę będzie miał dziesiąty krążek w dorobku artystki – „Enn”

„JARÐARTRÁ / Longing of the Earth”. Posłuchaj singla promującego „Enn”

Ten eksperymentalny album, z wdziękiem prowadzony przez dźwięczny głos artystki, odrywa się od przestronnych, symfonicznych i operowych utworów w napędzane beatem, mroczno – elektroniczne klimaty. Wydawnictwo wciąga słuchacza w surrealistyczny świat utkany zarówno z wewnętrznych, jak i zewnętrznych krajobrazów. Nastrój albumu jest wzmacniany wizją wokalistki dotycząca pasującego wizualnego wszechświata zabarwionego elementami natury i dozą fantazji. Singiel promujący nowy album, daje nam przedsmak dźwiękowej podróży, którą stworzyła Eivør. Przed Wami „JARÐARTRÁ”:

„Enn” już w czerwcu w sklepach

Proces tworzenia ENN opierał się na niedawnym zaangażowaniu Eivør w produkcję i tworzenie beatów, ale rozpoczął się od powrotu do muzyki klasycznej. Artystka i jej partner -kompozytor muzyki klasycznej Tróndur Bogason, przenieśli się do małej górskiej wioski Tjørnuvík na Wyspach Owczych liczącej 50 mieszkańców. Nie mieli żadnych planów poza „swobodnym pisaniem i tworzeniem” na potrzeby ewentualnego pobocznego projektu. „Powoli zdałam sobie sprawę, że nie powinnam myśleć o tym jako o projekcie pobocznym” – powiedział Eivør. „To jest to, czym teraz zajmuję się pod względem twórczym”. Pierwszym utworem, nad którym tam pracowała, stał się melancholijny utwór ENN „Gaia”, który Eivør nazywa „hymnem miłości do ziemi”. Ten utwór przypomniał jej o muzyce renesansu, którą kochała w młodości. Podczas tej podróży artystka napisał także utwór otwierający ENN „Ein Klóta” – piosenkę o „obserwowaniu swojego świata z daleka” i jego przemianach. „Czułem, że tworzę w pewnym sensie album koncepcyjny o Ziemi, o naszym domu, naszej planecie. Potem rozwinął się on zarówno o naturę, jak i ludzką naturę – zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny krajobraz. Wszystkie zmagania serca, walki pomiędzy Ziemią a ludźmi.”

„Enn” to 8 nowych kompozycji, które zabiorą słuchacza w niezwykłą podróż w głąb ludzkiej natury. Pozwól się zahipnotyzować i porwać w nieznane!

Album ukaże się 14 czerwca. Już teraz możecie zamówić preorder tego niezwykłego wydawnictwa TUTAJ.

Eivør- „Enn”

Czytaj także: Eivør i Sylvaine ruszają w europejską trasę. Odwiedzą między innymi Polskę i UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *