Ellende, Groza i Servant w Polsce. Projekt Lukasa Goscha zagra w Poznaniu i Krakowie

19 października w Poznaniu i dzień później w Krakowie, miłośnicy ciężkiego brzmienia będą mieli okazję doświadczyć niezwykłego występu atmo-blackmetalowego projektu Ellende, prowadzonego przez Lukasa Goscha. W towarzystwie Grozy oraz Servant, Ellende przedstawi on swoją unikalną mieszankę atmosferycznego black metalu i blackgaze.

Ellende, znany z ubiegłorocznego albumu „Ellenbogengesellschaft”, specjalizuje się w depresyjnym, przytłaczającym mroku, będącym kluczowym elementem dobrego black metalu. Zespół porusza się płynnie między ciemnymi, melancholijnymi dźwiękami, tworząc głębokie, emocjonalne brzmienia, które z pewnością zrobią wrażenie na polskiej publiczności.

Ellende, Groza i Servant zagrają dwa koncerty

Ellende od początku swojej działalności udowadnia, że black metal może być równie depresyjny i pesymistyczny, co współczesny. Ich muzyka, łącząca atmosferyczny black metal z elementami shoegaze, charakteryzuje się nieskończonymi delayami i reverbami, tworząc wciągającą otchłań dźwięków.

Groza, choć mogąca nasuwać skojarzenia z polskim zespołem Mgła, wyraźnie wyróżnia się na tle black metalowej sceny. Ich muzyka to połączenie suchotniczego wokalu, transowego tremolo i brutalnego, bezpardonowego ujęcia, które często prowadzi do intensywnych temp i dynamicznych kompozycji.

Zobacz również: Narbo Dacal „Elysium Now” [RECENZJA]

Servant to zespół, który łączy nienawiść i mrok z elegancką melodyką, grając z techniczną lekkością i intensywnością. Mając na koncie dwie udane płyty, niemiecki zespół pokazuje, że melodic black metal ma jasną przyszłość.

Ellende, Groza i Servant. Daty, miejsca, bilety

Koncerty odbędą się odpowiednio:

  • 19 października 2024: Poznań, 2Progi
  • 20 października 2024: Kraków, Kamienna12

Bilety na oba koncerty są już dostępne na stronie Knockout Music Store w formie druków kolekcjonerskich. Zapraszamy wszystkich fanów black metalu na te niezapomniane muzyczne doświadczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *